Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yemek sitesinde bir sipariş bölümü düşünün, siparişlerin veritabanı veya e-maile değil de cep telefonuma gelmesini istiyorum, bu mümkün mü?

Herhangi bir sipariş bilgisinin cep telefonuna gönderimi mümkündür. Ancak bunu bir veritabanı kullanmadan yapmanız yanlıştır. Veri her durumda kaydedilmelidir, çünkü veriyi kaydetmezseniz bir daha veriye erişemezsiniz. Eski siparişler, sipariş detayları, ne zaman verildi, siparişin son durumu.. gibi bilgiler elbette veritabanında tutulmalıdır.

Sorunun diğer kısmına gelecek olursak, sipariş bilgisini e-mail yerine sms ile göndermek mümkündür. Bunu yapmak için bir sms altyapısı sağlayan firma bulmanız ve onun API'lerini kullanmanız gerekiyor. Bu işi yapan bir çok firma var hali hazırda:

mobildev.com
postaguvercini.com
toplusmsgonderim.com
prosms.org

Bu firmalar veya buna benzer başka firmaları seçerken iyi araştırmanızı öneririm, ayrıca fiyatlandırmayı da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.
  • Paylaş
Hakan Köse (@hakank) nın da belirttiği gibi verilerin her durumda tekrar erişilebilmesi için kayıt altında olması gerekiyor. Bu sistem için çok fahiş fiyatlarla karşılaşabilirsin.
  • Paylaş