Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni başlayanlara klasik gitar olarak neyi önerirsiniz?

Öncelikle kesinlikle gitardan anlayan birileriyle gitar almalılar.Çok iyi ve çok pahalı bir gitar almamalılar çünkü yeni başladıkları için sonradan sıkılma ve bırakma gibi durumlar olabilir.Zaten gitarın yetersizliği ilk başlarda rahatsız etmez.İlerleyen zamanlarda gerçekten devam edilecekse iyi bir gitar alınmalıdır.Önerebileceğim gitarlar:

Valencia cg160

Ibanez GA3NJP-AM

Fender ESC105 Educational

Yamaha c40

Müzik

  • Paylaş
1

Sedat Durmuş, Birde bunlarla hangi şarkılar çalınır onu da söyle tam olsun :)

Bu konuda oneri verecek kadar deneyimli ve bilgili degilim ama ben Alandra kullanıyorum tonundan memnunum bence gayet iyi bir gitar fiyatı da hesaplıydı.
  • Paylaş
Avusturya'da en çok kullanılan öğrenci gitarı olarak Admira'yı öneririm. Ön kapağı sert ahşaptan olanlar seçilmelidir, yumuşak ahşap olanların sesinin eğitilmesi gerekir ki bu işlem yeni başlayanın gitardan çabucak sıkılmasına yol açacaktır. Yamaha'ları üst modeller hariç kimseye tavsiye etmem. Cort'a gitarlarını fason yaptıran İbanez yerine Cort almanız daha hesaplı olacaktır. Fender çelik telli akustik ve elektrolarını beğenmiyorum, klasik gitarlarını denemediğim için bir şey söyleyemeyeceğim. Ben aslında Alhambra kullanıyorum ama yeni başlayan için çok riskli bir yatırım olur. Aslında tarz olarak ne seçildiği önemlidir. Eğer klasik çalınacaksa Höffner gitarlar da gayet güzel, yalnız flamenco çalınacaksa rasqueo'lar iyi çalınamıyor, mutlaka İspanyol yapımı bir gitar alınmalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1272 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt