Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni bir blog açtım tavsiye verebilir misiniz?

demistik.wordpress.com adında bir blog açtım ve hergün yazı yazmaya çalışıyorum hem yazım hakkında hem de tasarım konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.Düzenle
Blog ekranınız geldiğinde ilk dikkatimi çeken;
  • Yazı puntolarınızın küçüklüğü oldu, okumak istemedim.
  • Yine konuya dair açıklama metni o kadar uzun ve sıkı sıkıya doldurulmuştu ki kopyala yapıştır yapılmış bir yazı olduğunu hissettim, okumak istemedim.
  • Tasarım ve görsel sunumlar sıfır etki gücünde olduğundan bloğun gelişi güzel havası hoşuma gitmedi, okumak istemedim.
İlk olarak bu bahsettiklerimi düzeltmenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş
6

Muhammed D., Kopyala yapıştır yazı olmasında haklısınız ama ben bunu bilgisayarda yazdıktan sonra bloga kaydediyorum başka sitelerden kaptığım bir yazı değil kendim yazıyorum tasarım konusunda ise ne yapacağımı bilmiyorum şu an blog ücretsiz olarak kullandığım için pek fazla bir seçeneğim yok.

Ayhan Şimşek, Konuyu ifade ediş tarzınız yerinde. Fakat blogların dikkat dağıtmayan nokta atışı kısa cümlerden oluşması gerektiğini düşünüyorum.
Ayrıca yazı uzadıkça paragraflara ayırabilir o aralıklara paragraf genişliğini x2'ye katlamayacak ölçülerde görseller kullanmanızı tavsiye ederim.

Ayhan Şimşek, Birde, Wordpress arayüzünü bilmiyorum fakat tasarım alanına müdahale kısmında Blogger son derece başarılı diyebilirim.

Muhammed D., düzeltmeye çalışacağım, teşekkürler.

Zeki Çevik, Son zamanlarda ücretsiz blog oluşturma sistemlerinin kullanımı arttı özellikle bilinçsiz bir şekilde kopyala yapıştır mantığı ile blog oluşturan binlerce kişi var. Ben 4 senedir bu işin içerisindeyim farklı ve kaliteli olmak istiyorsan kesinlikle içeriğini tam belirleyip özgün yazmalısın. Tasarım konusuna gelince sade bir logo ve tema işini görecektir.

Muhammed D., wordpress kullanıyorum temam kötümü