Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorum. Sizce hangi markayı ve neden tercih etmeliyim?

Merhaba, öncelikle belirtmeliyim ki kalite bakımından tüm teknoloji cihazları birbiri ile yarışmaktadır fakat bunların kimisi reklam ile kazanmakta kimisi gerçekten kalite bakımından yarışmakta kendi şahsi fikrime göre kalite sırasına göre size markaları önereyim alıp almamak size kalmıştır.
1. Toshiba
2. Asus
3. Lenovo
4. Dell
5. Sony
6. Hp
7. Samsung
8. Exper
9. Acer
10. Casper
Bur markalardan herhangi birini tercih edebilirsin ama casper ve acer özellikle tercihinin yapılması tarafında değilim çünkü acer özellikle çok çip yakmakta, casper ise kalite söz konusu diyemem bazı modelleri iyi olabilir sonuçta teknolojiden bahsediyoruz hiç bir teknoloji aletinin iyi olacak diye bir garantisi yok her an bozulma imkanı da var.Ayrıca hizmet kalitesi olarak markaları ele alır isek toshiba,asus,dell bu konuda çok tecrübeli diyebilirim her hangi bir aksama olmadan ürünün her alanda gerek yazılım gerekse donanım olarak testlerini uygulayıp müşteriye teslim etmektedirler, diğer firmaları kötülemek değil maksat sadece benim bu 3 ürünü gönderdiğim için biliyorum,diğer firmalar nasıldır bu konuda bilemiyorum.
  • Paylaş
En sık sorulan klişe sorulardan birisidir, alınacak bilgisayarın markasının ne olması gerektiği.
Bir motorlu araç istiyorum, acaba hangi marka olsun, sorusuna vereceğiniz yanıt ne olur?

Önce teknik sınıf ve özellikleri gelmelidir, değil mi? Binek mi, ticari mi, kamyonet mi, otobüs mü, hatta bir dozer mi? Bunların hepsi motorlu araçtır şüphesiz.

Ve eğer sizin marka dışında bir ürünü ifade eden hiçbir parametreyle ilgilenmediğiniz, teknoloji marketlerin, bu iş için yetiştirilmiş azman satış görevlileri tarafından sezilmeye görsün. Size bisiklet gerekliyken dozeri satıvereceklerdir. Maksat, ayağınız alışsın.

Evet, daha çok pirim kazanma telaşındaki bir satıcının sizin ihtiyaçlarınızdan çok, daha çok kazanç getiren en pahalı ürüne yönlendirmesi ahlaki olmasa da en sık görülen durum, maalesef.

Her alımınızda olduğu gibi, teknoloji ürünleri ve bilgisayarda da ihtiyaçlarınızı sorgulamalısınız:

Bu bilgisayara neden ihtiyaç duyuyorsunuz?

Onunla ne işler yapmayı planlıyorsunuz?

İş için mi, özel amaçlı mı kullanım öngörüyorsunuz?

Mobilite mi performans mı güvenlik mi?

Nerede, hangi koşulda, kimler kullanacak?

...

Gibi soruları kendinize sorarak bilgisayar kullanım amacınızı netleştirin. Bu bilgiler ışığında bir profesyonele danışabilirsiniz. Marka ondan sonra belirecektir, kendiliğinden.

Bir markanın bütün ürünleri güzeldir algısı, son derece yanıltıcı ve tehlikelidir. Biri sayfa yazıcıda iyidir ama bilgisayarı vasat olabilir. Biri monitörde fenomendir ama notebook'u patlayabilir...

Büyük paralar vererek, fedakârlıkta bulunarak bir bilgisayar edinmek istiyoruz. Tüccarın kârı düşüldükten sonra geriye kalan bütünüyle yurtdışına giden para.
Oysa bilgisayarın ana hammaddeleri plastik, biraz bakır ve deniz kumu (silisyum) ! Yanlış duymadınız onca para verip aldığınız bilgisayarınız, birkaç dolar bile etmez maddelerden yapılıyor. Üretmiyoruz ama hiç olmazsa tüketimini bilinçli yapıp, kurtlara yem olmayalım. Ne dersiniz?
  • Paylaş
Nedeni herkese göre değişir pişman olmak istemiyosan asus, lenova, dell al derim
  • Paylaş
Lenovo y510p 4 gb slı ekran kartı ile harika bi bilgisayar... .
  • Paylaş
Bence Dell alabilirsin. Arızalanma durumunda evine kadar gelip sorunu hallediyolar çok büyük bi avantaj bence.
  • Paylaş
Asus veya Acer derim. İstediğin özelliklerde sana uygun fiyata bulabilirsen tabi.
Öte yandan bilgisayarıma iyi bakarım diyorsan Casper hariç istediğini al. :)
  • Paylaş
Bence Dell al derim ben sorunu en az olan bilgisayarlardan çünkü
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

334 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları