Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni bir elektro gitar amfisi almayı düşünüyorum, sizce hangi özelliklerine bakmalıyım?

Fiyat ve performans olarak uygun görünen bir örnek var, sizce iyi midir bu: hepsiburada.com/liste/ibanez-ibz-10g-10-... Düzenle
Amfi güzel görünüyor ama küçük amfilerde en başarılı bulduklarım Roland Cube'ler. Zaten bilirsiniz dünyanın en önemli kult transistör amfilerinden birini (aslında yegane kult transistörlü amfi, normalde kult amfiler lambalı oluyor) Roland yaptı Twin Rewerb (ki mükemmel bir amfidir, ister gitar, ister org isterseniz bas bağlayın bana mısın demez.) Kısaca bu firma transistörlü amfilerde diğerlerinden birkaç adım ileride. Bir de iPhone ya da iPad'iniz varsa iRig tavsiye ederim. Hem ikisinden de ucuz hem de sınırsız olanağı da yanında getiriyor. Bir diğer notum da şöyle olacak, bir zamanlar 30W bir İbanez transistörlü amfim vardı ve hiç tatmin edici bulmayıp satmıştım. Bence iRig değil de illa amfi olacaksa önce müzik dükkanına gidip küçük amfileri bir deneyip karşılaştırın.
  • Paylaş
2

Hakan Köse@chamacon, Roland Cube'ler biraz pahalı gibi geldi bana, yani normal amatör kullanım için.. Daha ucuz çözüm tavsiyen var mı?

Şaman, Evet pahalılar ama bir çoğunu denedim ve en beğendiklerim en küçüğünden itibaren Roland Cube'ler oldu. Çözüm var tabii, mesela ben elektroyu USB ses kartıma bağlayıp üstündeki efektlerle bilgisayar kolonlarından çalıyorum, kesinlikle Cube'lardan da İbanez ve Marshall'ın küçük modellerinden de daha iyi. Bir diğer alternatif zaten yukarıda da yazdığım gibi iRig, yine bilgisayar kolonlarıyla güzel bir çözüm.

Diğer bir alternatif kullanılmış alet almak olabilir. İyi bir aletin kullanılmışını kötü bir aletin yenisine ben şahsen tercih ederim.

sahibinden.com/arama?query_text=roland+c...

Linkte bir sürü ikinci el Cube var 225 liradan başlıyor, hadi 10TL'de kargo olsun 235 lira.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

388 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt