Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni CEO olmuş bir gence verilecek en güzel tavsiyeler nelerdir?

Şimdi efenim; geleneksel tanımlara göre CEO, şirketinin geleceğini inşa ederken her türlü kaynağı en akıllı ve verimli bir şekilde kullanan; şirketini gelişmelere göre konumlandıran; şirketin başarılarından veya başarısızlıklarından birinci derecede sorumlu olan kişidir diyorlar.
Yalnız şirket; adı üzerinde insan topluluğundan takım dostluğundan hatta ve hatta çekişmelerin en keskin olduğu yerlere denilmektedir. Hele bide önünde "kurumsal" ünvanınız var ise, belli ölçülere ve şirket kimliğine göre bir iş yaşamı stratejisi belirlenmeli.
Yalnız öncelikle ilk tavsiyem, dikey hiyerarşi yerine yatay hiyerarşi benimsemeniz.
Yönetici egosu yerine takım arkadaşı stratejisi ve yine aynı dönemde yeri geldiğinde yöneten modeli en rahat yönetme biçimi olmalı.
Ya da şunu da diyebilirsiniz, emek verdim ben buralara gelene kadar, bana acımadılar, çok çektim diyorsanız durum başka :) neticede örnekler etrafımızda :)
Şimdiden iyi deneyimlemeler :)

Kaynak: ceo.nedir.com/#ixzz38n7nd5yz
  • Paylaş
Bizim tavsiyelerimize ihtiyaç duymadığına emin olsun.
  • Paylaş
Yeni ceo olmuş birisi ise büyük olasılıkla şirkette ki herkes şuan co-founder konumundadır. Doğru insanları işe almanı tavsiye ederim. :)
Not: Fuar'da biri geldi böyle, şirketini tanıttı, Ben ceo, şu iki arkadaşımda co-founder dedi. Pazarlama müdürü'de orada olduğu için klasik şu soruyu sordu. Şirket kaç kişi :) 3 kişi cevabını alınca, henüz personel yok yani dedi. Hafif bi tebbessüm oldu tabi bizde, bozuntuya vermedik. Çocuklarda bozuntuya vermedi. Gittiklerinde pazarlama müdürü, etiketlere çok takılmayın diye kısa bir nutuk attı. Kapanış :)
  • Paylaş
Firma hiyerarşisindeki herkese egosuz tam samimiyetle yaklaşmanızı tavsiye ederim.
Tanıdığım yabancı ceoların hepsinde gördüğüm ortak özellik bu diyebilirim.
Ve kısa sürelerde de bulundukları ülkeleri aşıp bölge ceosu olmuşlardır.
Başarılar.
  • Paylaş
Şeffaflık, egoyu tamamen saf dışı bırakma, analitik, fiziksel ve olmazsa olması duygusal yaklaşım. 3’ü bir arada olsa ne kadar da güzel olurdu değil mi ? Şirketler başarıdan başarıya uçarken, çalışanlarda hep bir yerlere uçarlar, sadakat , bağlılık azalır . Kaba bir itibarla cep para dolar, içeride ise kan kaybedersiniz. Tabandan kuvvetli ve mutlu gelmek ve yazımın başında da bahsettiğim gibi şeffaflık bence biraz daha fazla özen istiyor gibi.

Her şey gönlünüzce olsun fark yaratın, uçun, uçurun….
  • Paylaş
Çaylak ceo önce o evden cıkmadan her aynaya gelişinde artık ceoyum demekten kurtul. Hele ki anlatırken kendini. Ceo oldum derken ki elini başına götürmekten falan.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

352 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt