Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni hayata geçmiş bir web sitesini nasıl tanıtırsınız?

Web sitenizi nasıl tanıtırsınız? Web sitelerine reklam mı verirsiniz yoksa gazeteye mi yoksa nedir?Düzenle
Yeni açılmış bir site mutlaka bir takım değişiklikler yaşayacagı için hemen reklama başlamak bence uygun olmaz. Ama düzene oturduktan sonra internet üzerinden ilgili alanlardaki bloglara tanıtım yazılarıyla başlanıp yine internetten devam edilmeli... İnternet dısındaki medyada reklam vermek, bence marka haline gelmiş internet sitelerinin yapması gereken reklam ceşididir...
  • Paylaş
1

Kerems, kesinlikle katılıyorum yeni açılan bir sitenin bilemediiniz zamanla çıkan bir sürü yazılımsal yada fikir bazında eksikler çıkıyor. Hemen reklama girmek sakıncalı

Yazacaklarımın hic bir bilimsel yanı yok. 1994 yılından beri interneti birincil kaynak olarak kullanan birisi olarak gözlemlerim şudur. Üniversite kitlesini yakalamak ya da şöhret kitlesini kullanmak. Bunlara ek olarak sitenin cinsellik öğelerini içermesini koyabiliriz. Bu 3 unsurdan birisini doğru kullanırsınız sitenin başarısız olma ihtimali çok azdır. Facebook üniversite, Twitter şöhret kanallarını çok iyi kullanmış sitelerdir mesela.
  • Paylaş
3

Hakan, İlk cümle " yazacaklarımın" ile başlayacaktı. Mobil olduğum için edit edemiyorum. Şimdilik.

Marty Mcfly, O kadar güzel anlatmışsın ki üstad , ilk kelimenin yazım hatası sönük kalmış. Yazına sağlık.

Hakan, Teşekkürler

Facebook ve google reklamları ile küçük bütçelerle denemeler yaparım. Gazete ilanı da çıkarım ama küçük oynarım (yerel gazeteler olabilir)
Reklamlardan geri dönüşlere göre hareket ederim.
  • Paylaş
Bir kere şöyle başlarım: iyaptek.com.tr
  • Paylaş
Benim fikrim öncelikle sitenin içeriğini önce sağlam bir hale getirmeli. Daha sonra küçük bütçeli adwords, basın bülteni, facebook reklamı ve benzer sitelerden tanıtım yazıları alarak (sayısını abartmamak şartı ile) başlamaktır.
  • Paylaş
Doğru bir hedef kitleye ulaşabilmek için Google arama reklamcılığı önemli. Bununla başlamak gerekli. Bol bol ve kaliteli backlink almak lazım. Ayrıca basın bülteni servisi ile web site içeriği tanıtılabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

816 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt