Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni mezun bir C sınıfı iş güvenliği mühendisinin alması gereken yahut Türkiye ortalamasında aldığı aylık ücret ne kadardır?

Etrafımdan aldıyım duyumlara göre 2000 TL den başlayan ücretler söz konusu. Tecrübeye göre maaş yükseliyor tabi. Ancak son zamanlarda İş Güvenliği Uzmanı sayısı artışı OSGB firmalarının sayısındaki artış sebebi ile - her ne kadar ihtiyacı olan işyeri sayısında artış fazla olsa da - rekabet dolayısıyla kendi kendimize fiyatların düşme tehlikesi söz konusu. Daha önce Çevre Danışmanlık firmalarında bu sorun görüldü, önceleri 2000 TL den aza danışmanlık yapmayan firmaların sayılarının artması sebebiyle şu an 100 - 200 TL ye hatta analiz hizmeti veriyorsa bunun yanında ücretsiz olarak bile danışmanlık yapmaya başladı. Tabi ibu firmalar fiyat düşürdükçe az kazanacak, buna bağlı olarak da İş Güvenliği Uzmanı maaşları düşüşe geçecektir. Bizdeki rekabetçi piyasa mantığı maalesef böyle işliyor.
  • Paylaş
2

Soner Nar, Eğitim aldığım kurumdan bir uzman banada 2000 lnin altında çalışma demişti, 600 liradan başlayan risk analizi 150 liralara düştüyse az tehlikeli sınıfta bile insanı bu ortam düşündürüyor gerçekten,ülkenin kaçınılmaz koşulları maalesef umarım sertıfıkalı sayısında dur memesını bılırler yoksa bu işte çığrından çıkacak gibi duruyor ilerde, yanıtın için teşekkürler arkadaşım

Göksel Kurtuluş, Rica ederim. Açıkçası bu ülkede kanunların ilk çıkışı Avrupa Birliğinin isteğine göre, sonraki revizyonları ise Büyük Patronların isteğine göre yapılmaktadır. Bakalım onların isteği ne yönde olacak.

1500-2000 TL civarı net!
  • Paylaş
1

Soner Nar, çok az değilmi İstanbuldaysan ve kira veriyorsan

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1874 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt