Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni paten kaymaya başlayan birisi ilk etapta ne kadar masraf yapmalıdır?

İlk defa paten kaymaya başlayan birisi paten için ne kadar masraf yapmalıdır? Ortalama kask, dizlik vs. fiyatları nedir?Düzenle
İyi, kalıcı bir paten düşünülüyorsa Rollerblade, Powerslide ve K2 önerilebilir. Bu markalar oldukça kalitelidir. Uzun ömürlü kullanım hedefleniyorsa bunlar öncelikli olmalıdır.

Uygun fiyatlı, biraz daha düşük kaliteli, biraz daha yavaş/zor ilerleyen olsun isterseniz Oxelo ve Fila marka patenler önerilebilir.

Bunlardan daha düşük kalitede olan, kırtasiye pateni gibi ürünlerden uzak durmanız gerekir. Ucuz diye alınan paten hem sürüş zevkinizi kaybetmenize neden olur hem de sağlık açısından sorun oluşturabilir. Kaldı ki sert tekerlekler düşüp sakatlanmanıza bile neden olabilir.

Fiyatlar da 300TL'den üst kaliteler 400TL'den itibaren mevcut. Sadece yeni başlayanlar değil herkesin kullanması gereken bilek, dirsek, diz koruyucuları ve bir kask için de 50-100TL arası bir fiyat hesaplamalısınız.
  • Paylaş
Yeni başlayanlara öğrenirken daha rahat geldiği için fitness tarzı paten en uygunuymuş araştırmalarıma göre :D fiyatı da yaklaşık 300-500 arasında değişiyor.
Bir de bana çok faydası dokunan video veya yazıların linkini aşağıdan bulabilirsin;
patenturk.net/ - Türk patencilerin üye olaabileceği forumu da olan site. Türkçe bilgiler yer alıyor sitede.

patendeki en temel 15 hareket
- durmak için yöntemler

-bu adam da iyi açıklamış
yani bunun gibi birçok video daha var youtubeda. Tek başına da öğrenebilirsin. Tabi ki en güvenlisi yanında tecrübeli bir arkadaşınla kaymak.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1206 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları