Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni şarkıları nasıl keşfedersiniz?

Ben AppStore'da bulabileceginiz bir uygulamayi önereceğim. DiscovrMusic (discovr.info). Uygulamayi actiginizda menuden search secenegini secip zaten bildiginiz, sevdiginiz bir grup veya sanatci adini yaziniz. Tarzina, alt-tarzlarina, grup uyelerinin veya sanatcinin birlikte calistigi kisilere ve buna benzer bir cok duruma gore size bir iliski agaci cikartmakta ve sectiginiz birtanesi hakkinda bilgi vermekte hatta videolarina uygulama icinde erisim saglamaktadir. Boylece henuz hic duymadiginiz fakat sizin sevdiginiz bir tarzda muzik yapan bir sanatci veya grubu kesfetmek App-surf ile mumkun olacaktir.
  • Paylaş
Genellikle;Bir mağazada dolaşırken duyarım çok beğenirim, o şarkıyı bulabilmek için o an şarkıya konsantre olurum ( iki üç kelime veya cümle yakalayabilmek için), daha sonra yakaladığım cümle ve kelimeleri nette ararım. iPhone da bir uygulama mevcut, şarkıyı o an dinlettiriyosunuz ve bu uygulama şarkının adını ve söyleyen kişiyi size söylüyor.
  • Radyolardan
  • Paylaşılan şarkılardan (inploid'de, facebook ve twitter'da olsun)
  • Gidilen mekanlarda
Ki bazen o şarkıyı keşfettiğimi sanırım ama görürüm ki yıllar önceden keşfedilmiş, popülermiş, dinlenirmiş filan. Bu konuda arkadaşlarım çok dalga geçer:)

  • Paylaş
Her ne kadar Türkiye'de youtube gibi bir devin sadece %20'sine kadar kullanabiliyor olsak da kendisinin bizler için sunduğu güzel opsiyonları mevcuttur. Yeni şarkıların keşfi için çok uygun altyapıya sahiptir. Mesela ünlü kanallarından biri Music kanalıdır, oraya abone olursunuz ve size her yüklenen video klip, amatör klip ve yeni sanatçı hakkında önerilerde bulunur. Önerileri dikkate almam ben kendim bakarım derseniz de, yine youtube music kanalında zaman geçirerek tüm dünyayı tarar ve neler olup bittiğini ilk siz öğrenebilirsiniz.
  • Paylaş
Music Map yeni şarkılar keşfetmek için harika bir site. Beğendiğiniz grupları ve şarkıları ekliyorsunuz. Onlar da bütün benzer şarkıları karşınıza çıkartıyor. Ayrıca müzik zevkinizin yakın olduğu insanları takip edip onlar sayesinde de yeni güzel şarkılar keşfedebilirsiniz.

music-map.com/
  • Paylaş
Youtube'a girip daha önce yazmadığım anahtar kelimeler yazarak.
  • Paylaş
Last.fm de sevilen şarkıları bi kuble dinledikten sonra, komşular kısmında beliren benzer müzikleri seven insanların beğeni listelerini dinleyerek.
  • Paylaş
Arama motoruna yeni şarkılar yazarak :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1217 Görüntülenme8 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları