Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni sosyal platform Sociobook nedir? Nasıl kullanılır?

Sociobook henüz çok yeni,fakat neden bilmiyorum bende bir kullanma isteği uyandırdı arayüzü. Sıcak ve sevimli geldi fakat sanıyorum kullanıcısı az, ne takip edeceğimi ne yapacağımı bilemedim, siteye üye katılımını bekliyorum.

Buna ek olarak, sol taraftaki panel de bana ilk bakışta sanki bir ekşiye ya da bir sözlüğe girmişim gibi bir izlenim uyandırdı.

Aynı zamanda Sociobook Türkiye'nin yerli sosyal ağ girişimiymiş.
  • Paylaş
Sociobook insanların özgür, açık ve hızlı bir şekilde tüm dünyayla paylaşmasına yardımcı olacak yeni ve uluslararası bir sosyal ağdır. Wordpress üzerinde geliştirilmiştir ve tamamen açık kaynak kodlu yazılımlarla geliştirilmeye devam edecektir. Diğer adıyla Sosyobook'un temel hedefi kullanıcıların gerçek hayatta da sosyalleşebilmelerine katkıda bulunmasıdır. Bu amaçla kaliteli içerik üreten ve en çok takipçisi olan yazarlar Sosyobook'ta sevdikleri etkinliklere indirimli veya ücretsiz olarak rezervasyon yaptırabileceklerdir. Kullanıcılar kendilerini gösterebilmek ve takipçi kazanabilmek için bir ağ seçerek paylaşımda bulunmaktadır. Daha çok Avrupa ülkeleri hedeflenen Sociobook'ta, toplam 33 ülke ağı bulunmakta. Yapılan bu paylaşımlar her ağ için ayrı ayrı etiketlenerek sitenin sol tarafında yer alır. Bu etiketler ile bölgesel trend analizi yapmak ve etiketle ilgili başka yazarların paylaşımlarına hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Yakında ağlar arası otomatik dil çeviri özelliği de sitedeki yerini alacaktır. Böylece kullanıcılar yabancı bir dildeki paylaşımları kendi dillerinden takip etme şansına erişebileceklerdir. Etkinlikler ve reklam gelirini hedef alan bir gelir modeline sahip olan Sosyobook'un ismi de buradan gelmektedir. Sosyobook'un bir diğer özelliği ise kullanıcılardan özel bilgi talep etmeyecek ve bu bilgiler üzerinden pazarlama yapmayacak olması. Sociobook aynı zamanda kullanıcıların paylaştıkları içeriklerden reklam geliri elde etmesine de olanak sağlayacaktır.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

528 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt