Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeni TTK düzenlemeleri çerçevesinde artık üzerlerinde sınırlı ayni bir hak, haciz veya tedbir bulunmayan; nakden değerlendirilebilen ve devrolunabilen, fikrî mülkiyet hakları ile sanal ortamlar ve adlar da dahil, malvarlığı unsurlarının ayni sermaye olarak konulabildiğini biliyor musunuz?

Cümleleri bölerek yazarsan daha net anlayabilirim seni. Ama dur bi anlamaya çalışayım. Anlayamadım; sanal ortamla yazılan basılı eserler mi aynı sermaye olarak nitelendiriliyor?
  • Paylaş
1

Redeye, ifadenin bir kısmını kanun metninden cümlem içine katmaya çalıştığımdan olsa gerek biraz uğraştırmışım sizi kusura kalmayın. Özetle yeni sayılabilecek olan kısmı artık sanal ortamlar ve (alan) adlarının sermaye olarak konulabileceğine dair yapılan vurgu...

Bu yeni ttk çok sıkıntılı olacak sanırım. Uyglama tarihi kesinlikle değişmeli ve uzman denetçi görüşleri ve pilot uygulama yapılmadan yürürlüğe girmemeli. Misal @redeye'nin yazdığı konu fikri mülkiyet hakları kavramı ayrı bir kanunla düzenlenmiş haklardır ve ne yazık ki yeni ttk ya meç ve atıflar yapılmamış.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

861 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt