Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeraltı su kirliliğini temizlemek neden çok zordur?

Yeraltı kirliliğini belirlemek,ölçmek ve temizleme planını yapmak çok zordur.Yere ulaşmak için çok az boşluk vardır ve boşlukların hepsi aynı derinliğe ulaşamaz.En uygun yerlere ek boşluklar yapmak kapsamlı bir planlama gerektirir ve çok pahalıdır.

Diğer bir sebep ise içeride son derece zararlı atık maddelerin olması ve bu atık maddelerin laboratuvarlarda bazı ölçümlerinin yapılması gerekir.Bu da oldukça pahalı bir işlemdir.

  • Paylaş
Sadece yeraltı suları değil yeryüzündeki suları da temizlemek çok zordur. Ancak kullanacağımız kısımlarını işleme tesislerinden geçirerek şebeke suyu üretiriz. Yeraltı sularını ise öncelikle miktarları, yayıldıkları alanların tespiti ancak bir çok sondajla mümkündür. Kaldı ki kirlenmiş suyun içine bir madde atıp o kiri temizlemek diye bir şey söz konusu değildir. O sular ancak bir göle ya da akarsuya karıştıktan sonra o su eğer şebeke suyu olarak kullanılacaksa işlenip temizlenebilir. Ayrıca tüm yeraltı suları serbest bir şekilde durmaz ya da akmazlar. Büyük çoğunluğu geçirgen ya da yarı geçirgen toprak katmanlarının içinde bulunur ki onların ne alanı ne de miktarı tam olarak tespit edilebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

445 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları