Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ygs 2013 sınavına girecek olanlar ne yapmalıdır?

Kabul etmek gerekirse YGS kolay bir sınav. Sorular, orta okul ve lise 1 konularından geliyor. YGS'de şu konulara dikkat etmemiz gerekiyor:

  • Sınav esnasında sınavın kolay bir sınav olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani soruları çözerken komplike değil basit düşünmeye çalışın.
  • Sınav 160 soru 160 dakika. Sayısal öğrencisinin bütün soruları,eşit ağırlık öğrencisinin ise Fen Bilimlerinin bir kısmı hariç tüm soruları cevaplaması gerekiyor. Ortalama olarak her soruya 1 dakika gibi bir süre düşüyor. 10'ar dakikalık periyotlarla süreyi kontol etmemiz,eğer hesapladığımız sürenin gerisinde ise hızlanmamız gerekiyor.
  • 4 yanlış 1 doğruyu götürdüğü için uzmanlar genelde emin olunamayan sorularda boş bırakılmasını tavsiye ediyorlar. Ben bu konuda biraz farklı düşünüyorum. Mesela 4 tane sorumuz boş kaldı ama hepsinde az ya da çok fikrimiz var. 4 soruya da cevap verirsek 1 tanesi bile tutsa toplamda 0.25 net yapar ve binlerce kişinin önüne geçmemizi sağlayabilir. Tabiki hiç bir fikir sahibi olunmayan sorularda bu işlem geçerli değil.
  • Ayrıca YGS bütün sınav süreci göze alındığında çok belirleyici bir sınav değil. SInavdan kısa bir süre sonra çok daha önemli olan LYS'lere hazırlanmak gerekiyor. Ben de dahil bir çok arkadaşım bu hataya düşüp YGS deki sıralamamızın çok gerilerine düşmüştük.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR