Bilmek istediğin her şeye ulaş

YGS sınavına girecek bir sözel bölüm öğrencisine, fen bilgisinden 3-5 net yapabilmesi için hangi dersten hangi konuları önerirsiniz?

Genel kültürle bile 3-5 tane yaparsın herhalde biraz derse de girmişsindir o kadarını da çöz bir zahmet.
  • Paylaş
Ben de Yabancı Dil öğrencisiydim; muhtemelen bildiğin üzere Fen Bilgisi'nin çok bir puan katkısı olmuyor. Ama gelen üç beş puan da seni bazen onlarca bazen yüzlerce insanın önüne atabiliyor.(Matematik çözmek fark ettirir sözel ve dilcilerde özellikle)

Ben sınavda 8 tane soru çözmüştüm Fen bilgisinden, hepsi doğru çıktı. Bunlardan sanırım 4-5 tanesi Biyoloji, bir tanesi kimya, iki tanesi falan da fizikti. Sınavda sık çıkan konu başlıklarına bakmanı öneririm ama bana Biyoloji daha kolay geliyordu açıkçası. Zira çoğu bilgi sözel olarak ezberleyebileceğin hatırlayabileceğin konular, kimya ve fizikteki gibi hesap kitapla uğraşmak zorunda olmazsın. Okuyup anlayabileceğin, karışık formül hesabı yapmanı gerektirmeyecek konu başlıklarına göz atmak faydalı olabilir.
  • Paylaş
Geçmiş sınav sorularına bak oradan sana göre yapabileceğin konulara çalış kesinlikle 3-5-7 net yaparsın kendine güvenirsen :)
  • Paylaş
Biyolojiyi öneririm biraz ezber içerikli fakat konuyu senin belirlemen daha doğru olur
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

128 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt