Bilmek istediğin her şeye ulaş

YGS-LYS sistemi mi daha iyi yoksa "bütün hayatımınızı üç saatlik bir sınava sağlayan sistem" mi daha iyi?

İki aşamalı sistem yani YGS LYS sistemi öğrencinin potansiyelini daha iyi ölçmesine karşın süreç olarak öğrenciyi zorlayan ve ciddi manada strese sokan bir sistemdir. Ama telafisi mümkündür. Eski sistem ise tek sınav olduğu için sene içinde telafisi mümkün değildir. Bu yüzden daha iyisi gelene kadar en iyisi yeni sistem.
  • Paylaş
Ygs-lys sistemi çalışma sürecini daha fazla rahatlatması ve sınav heyecanını yenmek bakımından daha iyi. Sonuçta sınavdan korkan biri bunu ygs de tecrübe edince lys de daha rahat olabilir bu da performansını olumlu etkileyebilir. Ayrıca ilk sınav sonrası çalışılan konulardan bir kısmının artık ortadan kalkmış olması da rahatlatıcıdır. Bunun yanında eski sistemde de sınav bir kere olur biter ve kişi tekrar tekrar aynı stresi yaşamaz. En nihayetinde her iki sistem de öğrencilerin geleceğini süreye bağlayan elemeye dayalı sistemlerdir.
  • Paylaş
Bu her öğrenciye göre değişebilir.Ama çoğunluk için Ygs-Lys sistemi daha iyi diye düşünüyorum.İlk önce Ygs'ye giriliyor ve hem heyecan biraz azalıyor hem de Lys'ye kadar olan süreçte herkes kendi okumak istediği bölüm için gerekli olan derslere odaklanıyor.Her şeyi tek bir sınavın belirlemiyor olması daha iyi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

660 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt