Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yıldız Teknik üni. Metalurji Mühendisliği hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

Bölümün kuruluş yılı baz alındığında bir çok üniversiteden tecrübeli olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Hem bundan oturu hem de verdiği mezun sayısı piyasada çalışan metalurji mühendislerinden diğer bir büyük çoğunluğunun Yıldız Teknik Üniversitesi çıkışlı olması buradan çıkacak mezunlar için ilk bakışta avantaj görünebilir...

Diğer bir konu eğitim öğretim dilidir. Şahsen anadilde alınan egitimin daha öğrenilebilir olduğunu düşünüyorum. Maalesef ki konuya hakim olmak, bilerek mezun olmak günümüzde tek başına yeterli olmuyor ve bu bilgiyi paylasacak, literatür karıştıracak, gerektiğinde aktaracak akademik ve teknik bir ingilizcenin gerekliliği de aşikardır. Bu noktada da öğretim dili ingilizce olan üniversiteler (örneğin Marmara Üniversitesi) avantajlı olabilir.

Sonuçta iş yine aynı hikayeyle, kişisel gelişimle bitiyor. Üniversitede ne alabildiginizden ziyade ona ne eklediğiniz geleceğinizi şekillendiriyor.

Selamlar
  • Paylaş
1

Furkan, Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve öneriler için teşekkürler. Bildiğim kadarıyla yıldız teknikte de ingilizce eğitim veriliyor. Peki bu mesleğin size göre dezavantajarı nelerdir ?

Yıldızın eğitimi ve laboratuvar imkanları güzel fakat bana sorarsa ODTÜ ve Karabük Üniversitesi bunların arasındaki duayen denebilir! Karabük'de Türkiye'deki ilk Demir Çelik Enstitüsü bulunuyor. Keza ODTÜ ' de de eğitim İngilizce ve aynı şekilde laboratuvar imkanları gayet iyi . Karabük'de bu arada Kardemir A.Ş. Var ve yürütüceğin projelerde sana birçok katkısı olabilir diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

54 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt