Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yiyecek firmalarının çoğunun ambleminde kırmızı rengin kullanılmış olması bir rastlantı mıdır? Değil ise, neden kırmızı renk kullanılmıştır?

Kırmızı rengin iştah açtığı biliyorum. Onun için fast food şirketleri kırmızı rengi dekorlarında çok sık kullanır. Ayrıca kırmızı dikkat çeker.
  • Paylaş
1

Hakan, Iştahı mono sodyum glutemat la açıyorlar, renklerin doğal yolla iştah açmasını beklemiyorlar bile .

Kırmızı renk kullanılarak bilinç altımıza sinyal yollanır ve bu sinyal iştahımızın açılmasına neden olur.
  • Paylaş
Bu sadece amblem için geçerli değil.Başka bir araştırmaya göre insanlar yoğun bir kırmızı dekorun kullanıldığı ortamlarda çok uzun süre kalmıyor.Kırmızı rengi bize hızlı olmamız sinyalini veriyor.Herkes hızlıca yemeğini yiyor ve gidiyor.Yani "fast food" olayı amacına böyle ulaşıyor.


Renkler

Renkler

Renkler

  • Paylaş
Kırmızı dalga boyu en uzun renk. ışıklı sistemlerde diğer renklere göre yanı enerji harcaması ile daha uzaklardan görülebilir bu sebeple dikkati çekici bir özelliği vardır ve ışıklı yada ışıksız reklam panolarında kırmızı tercih edilir
  • Paylaş
Halkla ilişkiler, tanıtım ve reklam olarak adlandırdığımız çalışmaların rengi kırmızıdır, kırmızı dikkat çekici, uyarıcı bir renk olmasından dolayı sektör ayrımı olmaksızın birçok marka çalışması kırmızı rengi kullanılarak yapılmaktadır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1618 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt