Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yoga zayıflamaya yarar mı?

Beslenme düzeninize biraz dikkat edip uygun yoga tipini bulursanız zayıflamaya yardımcı olur. Doğru bir yoga çalışmasını seçmeniz önemlidir. Yoga yaparken ölçütünüz çalışma sırasında bedeniniz, nefesiniz ve zihninizin ayrı ayrı çalıştırılmasıdır.

Yoga, kilonun artmasına yönelik sebepleri ortadan kaldırıcı etki gösterir. Bunun en belli başlı örneği nedensiz yeme isteğidir. Nedensiz yemek stres, depresyon gibi durumlarda ortaya çıkar. Düzenli bir yoga yaşamı ise depresyon ve stresi ortadan kaldırarak kişinin benliğini ve olması gereken kişiyi keşfetmesini sağlar. Bu nedenle yoga zayıflamak için güzel bir yoldur, çünkü zayıflamanın hem psikolojik hem bedenen açısı vardır ve bu iki unsurun en sağlıklı eğitimi yoga ile mümkündür.
  • Paylaş
Yoganın temelinde olan nefes tekniği, bedene oksijen girişi sağlar. Kullanmadığımız zamanla gerdiğimiz kasların nefes yoluyla açılmasına sebep olur. Örneğin çok ağır nesneler taşımasanız bile günlük streste sırt ağrıları ve omurga bozukluğuna sebeptir. Yoga bunu düzeltir. Daha dengeli olacağınızdan ve diğer kaslarınızın farkındalıkla kullanımı artacağından, günlük sıradan hareketlerinizde bile daha fazla enerji harcarsınız. Beyninize giden oksijen de sağlıklı düşünmenize sebep olacaktır. Eh neticede oksijen yağ yakar! Kısacası bence yarar. En azından kilo vermek için daha fazlasını yapmanız gerektiğini öğretir :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

420 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt