Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yoksulluğun olduğu yerde Terör vardır. Bu yorumu doğru buluyor musunuz?

Yoksulluğun değil, cahilliğin olduğu yerde terör vardır. PKK'nın ilk ortaya çıktığı dönemleri hatırlarsanız, ilk yaptıkları iş (aynısını geçenlerde de yaptılar) bölgedeki öğretmenleri kaçırmak, yolları kesip bölgeye giden öğretmenleri katletmek olmuştu. Böylece öğretmenleri korkutup bölgeden kaçırmak istiyorlardı; çünkü halkın eğitim-öğretim almasını, okuma yazma öğrenmelerini, "anlama" kapasitelerinin artmasını istemiyorlardı... Hala bölgede, nice yoksulluk içinde okumaya çalışan insanlar, ve nice yokluk içinde onları eğitmeye, birşeyler öğretmeye çalışan insanlar vardır...
 • Paylaş
2

Erdem Yamanlar, savaşı hiç bir dünya insanı bu kadar normal bir refleksle karşılamadı, insani yanımızı gözden geçirip. olan bitene dur demenin zamanı çoktan geldi.Ayrıştırmcı yaklaşımlar,tü kaka lar bizi bir yere götürmedi işte 30 yıldır 60000 insan öldü.

Solsoledo, Eeeeeeee.....

Sevgili Can Dündar bu konuya da parmak basan güzel bir yazı yazmış:  inploid.com%2fpost%2fcan-dundar-ahmet-tu...
 • Paylaş
Hadi ordan şeklinde cevaplayabilirim..
 • Paylaş
Ne yoksulluk ne cehalet,teröre destek verenlerinde,teröristlerinde ruhlarının ve kalplerinin kapkara olduğunu düşünüyorum,bu ülkede eğitimli,maddi durumu iyi olup terörü destekleyen insanlar var,işte bdp'li milletvekilleri okumuş,yoksul değil ama İmralıda'ki hayvanın kuyrukları,önemli olan insani vasıflardan bence en değerlisi olan vicdanlı olmak,vicdansız olandan her kötülük gelir.
 • Paylaş
Terör ne cehaletten ne miskinlikten doğar. Terör, tek dünyası olup iki yüzü olan eğitimli insanların grupların cemiyetlerin toplulukların organize ve sistemli bir şekilde çok daha fazla kaynakları sömürmek üzere dünya kadar para harcayanların rahminde doğar.
 • Paylaş
Bu vatanın yoksul insanların kurtuluş mücadelesiyle kurulduğunu düşünürsek  yoksul insanları fakir olduğu için para ile kandırılması kolay kişiler sıfatına düşürmek yerine verecek tek şeyi olan canını dahi cekinmeden verebilecek kadar bonkör ve vakar birisi olarak tanımlayabiliriz...
 • Paylaş
Tamamen doğrudur. Adil gelir dağılımı olan ülkelerde devlet düşman edinmez.
 • Paylaş
3

İnsan, algılama sorununmu var,bir tarafa eğilimli bir cevapmı yorum yapmıyorum,Türkiye'de terörün adı pkk'dır ,temelinde Kürt'ler vardır,adil gelir dağılımı olsa ne olacakki? onların derdi ülkeyi bölüp doğuda kürdistanı kurmak,Kürtler terör oluşturacak kadar yoksulsa pkk askerleri öldüreceğine uyuşturucu ticaretinden,terörü destekleyen ülkelerden aldıkları,silaha verdikleri parayı sözde temsil ettikleri insanlara aktarsın,en önemlisi doğuda terör estirmeyi bıraksında insanlar doğuya yatırım yapsın,yoksulluğu bahane edip yaşadığı ülkeyi bölmeye çalışan benim devletimin düşmanı bile olamaz.

Şaman, Medya özürlüsünüz diyebilirim.

İlluminati.
 • Paylaş
Kısmen doğru olabilir ama terörü sırf yoksulluğa bağlamak gibi bir düşünce çok sığ olur.terörün ardında yatan asıl gerçek.emperyalist güçlerin çıkar mücadelesidir.
 • Paylaş
Bence değil yoksulluğun olduğu yere terörü götürüyorlar onların muhtaç olduğu şeylere karşılık istediklerini yaptırıyorlr
 • Paylaş
Cahilliğin olduğu yerde bile terör yoktur. Terör, eskimiş geniş mafya teşkilatlarının uluslararası boyutunu ifade eden yeni bir yapıdır. Ve terör ülkeler arası savaşın en ahlaksız gizli silahıdır. Ve terör sadece bildiğimiz manada bir grup eli kanlı kişinin insan canına kast amacıyla yapılan eylemler değil ayrıca insanların malına, canına, özgürlüğüne, ırzına, hukukuna özeline yani bunların tümünü hedef alan her türlü şiddet eylemini içeren bir yapıdır.
 • Paylaş