Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yolculukta mide bulantısı nasıl engellenir?

Seyahatten önce doktorunuza danışarak bir Emedur tablet alabilirsiniz. İkinci bir alternatif olarak Anti-Em Tablet de etkili bir araç tutmasına karşı ilaçtır.

Mide Bulantısı (Tıp)

Mide Bulantısı (Tıp)

Bunun haricinde beslenmenize de dikkat etmeniz gereken noktalar var:
  • Seyahat öncesi sindirilmesi güç olan yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçının.
  • Seyahatte kötü kokulardan uzak kalın.
  • Nikotin, kafein ve tuz gibi dolaşımı bozan ürünlerden uzak durun.
  • Ani baş hareketlerinden kaçının.
  • Araç tutması varsa kitap okumayın.
  • Paylaş
Bu durum bende çocukluğumda sık sık olurdu. O zamanlar otobüslerde ekranlar da yoktu, yolu kısaltmanın ikinci kolay yolu okumaktı (birincisi tabii becerebilenler için uyumak) . Ben bu durumla o zamanlar nane şekeriyle baş ediyordum.

Mide Bulantısı (Tıp)

sBu şekerler vapurlarda, iskelelerde, otogarlarda satılıyordu. Artık bu şekerler o kadar sık bulunamıyor ama çağımızda nefesi ferahlatarak mide bulantısını engelleyebilen bol mentollü sakızlar var. Tabii bulantı okumaktan oluyorsa okumamak da bir çözüm. Ben gereksiz ilaç kullanımına karşı bir insan olduğumdan basit rahatsızlıklarla doğal yollardan mücadele etme taraftarıyım. Tabii ki diğer kullanıcının tavsiye ettiği ilaçları da kullanabilirsiniz yalnız reçetesiz satılan bu ilaçların dahi kullanımından önce kullanıcının da yazdığı gibi doktorunuza danışmanızı ya da en azından prospektüsünü okumanızı tavsiye ederim. Sonuçta vücudunuza kimyasal bir madde sokuyorsunuz. Kullandığınız diğer bir ilaçla etkileşimi olabilir, hamilelikte zararlı olabilir, çocuklara uygun olmayabilir vb.
  • Paylaş
Küçükken bu dertten muzdariptim ve anneannemin yöntemi benim için kurtarıcı olmuştu. ' kulak arkasına kolonyalı pamuk ' her uzun yolculukta anneannem elinde kolonya şişesi bir tomak pamukla yola çıkardı benim için bilemiyorum psikolojik mi ya da bilimsel bir açıklaması var mı ama bende işe yaramıştı. Pamuk ve kolonya deneyin bence :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3580 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt