Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yönetim sistemlerinden olan eyalet sistemine Türkiye hazır mıdır ya da birilerince hazırlanıyor mudur? Siyasi iktidarın halkı ayrıştırma, kutuplaştırma, siyasi sınır ve hatlarını keskinleştirmesi yönündeki iddialar eyalet sistemi kurgusuna ne denli hizmet eder?


Eyalet sistemi denilen şey sadece Kürt Devletinin Beta versiyonudur.
***Bariz bir şekilde tüm bu olanlar ve olmakta olanlar; her bir varyasyonunun önceden planlandığını ortaya koyuyor.
Alevi-Sünni tartışmaları, Sağduyulu insanların Gezi Parkı adı altında tepkisel patlaması ve daha bir sürü ötekileştirme söylemleriyle halkın kutuplaşması sağlanmış ve sonunda Oslo görüşmeleri adı altında Öcalan'la yapılan pazarlıklar kasıtlı olarak ifşa edilmiştir. Bu ifşa AKP İKTİDARININ GERÇEK YÜZÜDÜR.
Geri kalanını anlamamak için dik ala süzme bal olmanın gerektiği kanısındayım.
-
Özellikle AKP iktidara geldiğinden bu yana Kürt partilerinin oy oranı hızlı bir şekilde artmıştır.
Bu oy artışı mevzu bölge halkının Ulus kavramından kopma niyetini apaçık bir şekilde ortaya koymaktadır. Buna yönelik söylemlerinin başında ise ilköğretimden başlayan Anadilde Eğitim-Öğretim gelmektedir.
-
Düne kadar etnik kökenine bakmadan devletin her türlü çalışanını çoluk çocuklarıyla kurşuna dizen bu zihniyetin başı Abdullah Öcalan'la yapılan pazarlıklar her ne kadar insanlığımdan beni utandırmaktan öte tiksindiriyorsa da, AKP'nin Orta Doğuyu parçala kendine bağımlı bir Kürt devleti kur ve dolaylı sömür anlayışının emperyalist adiliği kadar içimi parçalamıyor.
-
Meclisteki parti birlikteliği ve kararlarından yola çıkarak daha tutarlı olduklarını ve ne istediklerini bildiğimi zannediyorum; Kendi ayakları üzerinde durabilen bir devlet yapısı oluşturana kadar Türkiye'nin kendi alt yapılarını oluşturmasını istiyorlar ve sonrada kendi çizgilerini çizerek bağımsızlıklarını ilan etmek. Kaldı ki şu anda bile bunu isteseler haklıdırlar çünkü bunu elde etmelerinin haklı tarihi AKP İKTİDARININ TARİHİYLE BİREBİR PARALELDEDİR.
----
Bana göre başı, ortası ve sonu budur.
  • Paylaş
Eyalet sistemine onyillardan beri hazirlaniyoruz.
Hatta eyalet olmadan, ortak pazara bile alindik yirmi yil evel.

Türkiye eyalet sistemine keske gecebilse.

KKTC ve Azerbeycan ile baslanabilir ...

Ulus devletlerin miadi doluyor.
Avrupa Birligi bunun en bariz örnegi.
  • Paylaş
3

Hakan, Kesinlikle katılıyorum hatta daha uzak yerlerden başlayalım ve tayyip başkanı oralarda başkan yapalım misal Türkmenistan, Tacikistan, dibimizde Ermenistanın işi ne değil mi. Savaşalım hemen biz savaşalım Bilalciğimde silah satsın mesela olmadı israile yaptığı gibi petrol taşısın Ermenistana, beni bozmaz walla canım başkanım Türkiyede yiyecek yer kalmadıysa elbette başka Türkler bulup onlardan da hakkını almalı. Fedarasyon az gelir direk bölelim ülkeyi kardeşim. Zaten bayrağı indirip, direğinide soktular gözümüze. Rahatsız bile olmadık neden çünkü bize düşmez erdoğan bilir. Biz itaat ve biat ederiz.

Selametle sevgili yandaş dostum .

Halil Ipci, Bazilarina göre avrupaya eyalet yada kuyruk olmak problem degil.

Problem kendi basina buyruk, kendi yolunu cizen ve yolunda yürüyen bir Türkiye.

Artik korkudan mi, acizligine inanmisligindan mi bilemiyorum ...

Gandi nasil demisti, aynisi Erdogan icin de gecerli :

Önce seni görmezden gelirler , sonra alay ederler , sonra seninle savasirlar.

Aynen dogru, degil mi?

Hakan, aynen doğru bu sebeple doğru yolu buldum ben. ne de olsa bütün dönekler ebu cehili örnek gösterip , zart diye dönüyor bir ben dönmüşüm ne olur. bakınız numan kurtulmauş ( harbi iyi kurtuldu ya :) ) süleymen soylu, yiğit bulut çaaart diye dönenlerden. döndüm elhamdülillah :) nakitte malda mülkte gözüm yok. sayın başkanım ne takdir ederse artık :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

204 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt