Bilmek istediğin her şeye ulaş

YouTube'dan nasıl para kazanılır?

Gezi Protestolarının olaylandığı ay olan Mayıs ayında Youtube Türkiyeyi de para kazanılabilecek ticari mecrasına almış bulunmaktadır.
Keza Youtube'dan para kazanmak sanıldığı gibi de kolay bir durum değildir.
Öncelikle kanalınızı açmanız, up-uzun yönergeleri dikkatlice okumanız ve kanalınızı şekillendirmeniz gerekmektedir.
Sonrasında para kazanma talebi göndermeden önce daha önce yayınlanmamış, özgün ve bir amaca hizmet eden nitelikli videolarınızı kanalınıza yüklemeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında bol bol kanalınıza abona almanız (en az 100 kişi) gerekmektedir.
Kanalınızın popülaritesinde artış olupta bir vizyon sahibi olduğunuz anda reklam gelirlerine başvurmanızı tavsiye ederim.
Aksi her halde olumsuz yanıt alacaksınız.
Ayrıca yeni bir hesap açmanızda fayda olduğu gibi önceki ve yeni hesabınızda da daha önceden lisans kurallarını ihlal etmemiş olmanız şartı aranmaktadır.
--
Ayrıca kaba hesapla 1000 tıklama 20 dolara denk gelmektedir.
Kanalıma beklerim :)
  • Paylaş
2

Emre Yalabık, tıklanma derken izlenmeyi mi kastediyorsunuz? ve youtube izlenme sayısına kaç para veriyor? bilginiz varmı?

Raskolnikov, Kısaca; eğer özgün bir video yükleyip, 1 milyon izlenme yakalarsan youtube sana bir ortaklık teklifi sunacaktır. Ortaklıktan sonra günde 5 dolar hesabına yatıracak ve bu miktar gün geçtikçe artacaktır. Telif hakkı içeren videolar yüklememeye dikkat edin. Çekimler kendinize ait olsun.

Ayhan Şimşek (@zindoz98) adlı arkadaşın söylediklerine katıldığım gibi ilave etmek isterim ki Google diğer mecralarda olduğu gibi Yotube'de de izlenme sayısına göre değil o videonun yayınlandığı sayfadaki reklamların tıklanma adetine göre ödeme yapıyor ki, Adwords ekonomisine bağlısınız burada. Yani reklamların sabit bir ücreti yok. Reklama göre tıklanmadan alacağınız fiyat değişiyor.

Sizin en çok para kazanabileceğiniz yöntem en çok rekabet edilen anahtar kelimeleriyle alakalı izlenebilecek videolar hazırlamanız gerekmekte.
  • Paylaş
Sanal alemin büyük bir kısmını oluşturan reklam reklam reklam sloganı YouTube kanallarında da işlemektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

102 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları