Bilmek istediğin her şeye ulaş

Youtube'da kayıtlı ses ve görüntülerde zamanlama farkının olmasının sebebi nedir?

Bilgisayarınızdaki codeclerde de bir problem olabilir... Aşağıdaki gibi bir codec yükleyerek bu tarz problemleri en aza indirebilirsiniz..
free-codecs.com/download/k_lite_codec_pack.htm
  • Paylaş
Codeclerle alakalı bir durumdur ama temeli sağlam olmadığı sürece codeclerinde bir faydası olmamaktadır. Bilgisayarıma daha 2 saat önce yeni ekran kartımı monte ettim. Daha çok taze yani:) aynı senkron bozuklukları bende de vardı. Eski ekran kartım 5-6 yıllık falandı ve bilgisayarda her türlü codec yüklü olmasına rağmen 1080p kalitesindeki bir videoda senkron probleminin önüne geçemiyordum. Sonunda uçuşa geçmişti zaten. İyi bir ekran kartı ve güncel bir codec ile senkron sağlanabilir. SAPPHIRE ATI HD 4350 1GB/2.8GB DDR2 DVI+HDMI 108 TL'ye saturnden aldım. Eski ekran kartım ASUS NVIDIA GeForce 7300 GS 256MB 64-bit DDR2'ydi.
  • Paylaş
Online olarak izlediğiniz videolar ekran kartına yüklenmez, CPU ve Ram ihtiyacı yeterliyse ekran kartının ne olduğu çok da önemli değildir.
Serkan Köse'ninde söylediği gibi codec'ler de sıkıntı varsa, çok sayıda video ekranı aynı anda açıksa, bilgisayarın CPU'sunu ve Ram'ini yoracak çok sayıda program aynı anda açıksa, bilgisayarınızda spyware yazılımlar çalışıyorsa, senkron kaymaları ile karşılaşma olasılığınız artar.
  • Paylaş
ekran kartınızın düşük olması ve görüntüleri ses hızında oynatamamasınndan kaynaklanabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2445 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları