Bilmek istediğin her şeye ulaş

Youtube'den nasıl para kazanılır?

Kar ortaklığı sistemiyle Youtube'dan para kazanmak mümkün. En çok izlenen videoların sahipleri kendi videolarının reklam gelirlerinden pay alıyorlar. Mesela Charlie Bite Me videosunun sahibi videodan 160.000 dolar kazandı.


Youtube'dan para kazanmak için Enable Revenue Sharing yani gelir paylaşımını etkinleştir seçeneğini seçtiğinizde, Youtube videonuzda reklam yayınlamaya başlar. Ama videonuz hizmet şartlarına uymalı. Popüler bir müzik videosunu yükleyip bu videodan para kazanamazsınız, çünkü telif hakkı başkasına aittir. Yani sadece kendinize ait videolarla para kazanabilirsiniz.

  • Paylaş
4

Hakan Kubaliç, ece hanım doğru diyorsunuz ama youtube türkiyeye ödeme yapmıyor bilginiz olsun. isterseniz bi araştırın...

Harun Erdoğrul, bu uygulama şuanda sadece Amerikada aktif. Diğer ülkelerde ne zaman aktif olur bilmem de Youtube türkçe dil desteğini bile kaç sene sonra verdi Türkiyeye. Bu uygulama gelene kadar torunlarım çocuklarına ne isim koysam diye düşünüyor olacaktır.

Ayhan Şimşek, Mayıs 2013 itibariyle bu uygulamaya Türkiye'de dahil edilmiştir. Herkese bol kazançlar.

Ayhan Şimşek, Bugün bir bakayım dedim Youtube Türkiye için para kazanma özelliğini yeniden kapatmış.

2013 Mayıs ayı sonunda Türkiye kullanıcılarına da para kazanmayı aktif eden Youtube, fat ettim ki yeniden bu özelliği kapatmış.
Buna rağmen hesabınızı aktif edebiliyor ve para kazanmak isteyenlere bu yol açılabiliyor.
* Verdiğim linkte bu durum oldukça başarılı anlatılmaktadır.
Sosyal Ağlar

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

777 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt