Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yurtdışına çıkmak, ülke tanımak, dil öğrenmek, çalışmak, okumak vs. gibi amaçları gerçekleştirmek için neler ve ne gibi programlar önerirsiniz?

Örnek: Interrail, EVS, GreenCard, davetiye, sponsorluk vs... ?Düzenle

Ben kendim gittim.Tek başınıza olursanız kendinizi geliştirme ve dili öğreme şansınız daha fazla olur diye düşünüyorum.Biraz güvencesiz gelebilir,iş bulma konusunda da sıkıntı çekebilirsiniz ama fırsatınız varsa kesinlikle programsız gitmeyi öneririm.Çok güzel bir deneyim oluyor.Ama bir programla gitmek istiyorsanız Work and Travel'ı tercih edebilirsiniz.

  • Paylaş
8

Aydın Bulut, Cevabınız için teşekkür ederim, kanımca proğramsız gidilirse dil ve maddiyat büyük sıkıntı oluşturur diye düşünüyorum. Bana uygun olanı work and travel olabilir dediğiniz gibi. Diğer kullanıcılarda bu soru altındaki paylaşımlardan faydalanabilirler, belki 1-2 deneyiminizi kullanıcılarla paylaşırsanız güzel olacaktır en azından benim açımdan :) Hangi ülkeye gittiğinizi merak ettim, konuşmanızdan olumlu bir yurtdışı macerası yaşadığınızı anlıyorum, iyi günler.

Ece Naz Sonat, Ben amaçsız bir yola çıktım aslında,hatta okulu da dondurdum.İspanya'ya gittim hiç İspanyolca bilmiyorken.Yaklaşık 1,5 yıl kaldım ve neler yaşadığımı yazsam sayfalar yetmez. :) Her zaman olumlu şeyler olmadı tabii çok zorlandım hatta yeri geldi maaşsız çalıştım hem tecrübe olsun diye hem de İspanyolca öğrenmek için.Sonra şansım döndü biraz da konuşkan ve sıcakkanlı olmanın faydalarını gördüm diyebilirim.Çok iyi işler buldum,dünyanın diğer yerlerini gezme fırsatı yakaladım ve çok iyi bir İspanyolca'yla geri döndüm.Herkes benim kadar şanslı olamayabilir aslında bu risk ama benim gibi maceraperestler için harika bir deneyim. :)

Aydın Bulut, Gerçektende güzelmiş ama tabi biz aileye bağlı bir halk olduğumuz için genellikle öyle yani, başımı alıp gidiyorum ben demek biraz zor ve ciddi karşılanmaz :) ama sizinki gerçektende cesaret işi tebrik ederim. Ben işim gereği ingilizce mi geliştirmek istiyorum, o yüzden kriterlerimin arasında bu var, tabi yurt dışına çıkabilir miyim, çıkabilirsem nereye ne zaman hiç kestiremiyorum. Riskleri fırsata dönüştürebilmek önemli. Deneyiminizi aktardığınız için teşekkür ederim.

Ece Naz Sonat, Rica ederim :)

Aydın Bulut, Bu arada bişey farkettim, galiba work and travel sadece öğrenciler için ve bende öğrenci değilim, farklı birşeyler denemek lazım. Açıklama bölümünde yazanlardan biri olabilir belki.

Ece Naz Sonat, Öğrenci değilseniz,Work Experience Course diye bir program önerebilirim.İngiltere'de hem İngilizce eğitimi hem de sigortalı bir iş veriyorlar.24 hafta,40 hafta ya da 52 hafta olarak seçebiliyorsunuz.Konaklamayı işveren karşılıyor.Bir araştırmanızı tavsiye ederim.

Aydın Bulut, A çok güzel o zaman, teşekkür ederim öneri için göz atacağım hemen.

Hasim, ece hanım bende aynı durumdayım , lütfen sizinle konuşmamız mümkünmü . iş ve konaklama veren program bulamadım türkiyede . yardımcı olurmusunuz . [email protected] bu benim email adresim .. görüşmek üzere

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

912 Görüntülenme5 Takipçi1 Yanıt