Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yurtdışında eğitim almak için olmazsa olmazlar nelerdir?

yurtdışında eğitim almak için olmazsa olmazlar nelerdir ?Düzenle
Not ortalaman iyiyse ve paran varsa gayet makuldur :)
  • Paylaş
1

Fatos Ertaş, sadece hayal zaten okadar yüksek not para nerde :)

Yurtdışı eğitimi yabancı dil içinse gayet mantıklıdır diğer açılar içinde güzel eğitim veren yerler mevcut.
  • Paylaş
1

Tarık Erol, evet kesinlikle diğer güzel bir yanı ise değişik kültürleri görüyorsun bizzat kendim gittim ve gördüm tavsiye ederim ;)

1. Koşul bir yabancı dili kesinlikle iyi bilmen gerek ve yapılan dil seviye tespit sınavlarından gerekli olan barajı geçmen gerek. Bu üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterebilir.
2. Koşul ise derslerin not ortalaması yüksek olması gerekiyor.
Bundan sonrası artık nerede okumak istiyorsan seni yolcu etmek kalıyor :)
  • Paylaş
Birkere yuksek lisans icinse ulkesine ve universitesine gore degisir. Ancak ön sart hepsinde de fazla degisiklik gostermez.standart toefl yada ielts sonucu.master yapmak istedigin alana gore bazi universiteler GRE ve GMAT isteyebilir. Gpa (not ortalamasi ) ve daha sonra referans mektuplari, cv... Ve tabiki burs bulmak zor ise okul parasi. Lisans egitimi icin gene bu saydiklarim gecerlidir. Ama yurtdisi guzeldir. Insana yeni ufuklar acar.
  • Paylaş
3

Fatos Ertaş, uzun iş yani lafın kısası burs falan zahmeti çok

İbrahim Aydın, Ulke bazinda degerlendirmek lazim. Ve hangi alanda egitim almak istediginde onemli. Bir MBA bursu kolay alinmaz yurtdisinda. Ancak direk doktora bursu daha kolay bulunabilir. Yüksek lisans icince , milli egitim bakanliginin burslar hizmetini takip etmenizi oneririm. Yabanci hukumetlerce burslar verilmektedir. Ayrica fullbright amerika master doktora bursunu inceleyebilirsin. British council in burslarida mevcut.. zaten her universitenin graduate admission kisimlarinda burslarla ilgili bolumleri bulabilirsin.

Fatos Ertaş, tesekkürler bilginiz için

Damdan düşer gibi gidilmemeli. Gideceğin ülkenin dilini(yabancı dil eğitimi için de geçerli) az da olsa bilmen lazım. Yoksa çok zorluk çekileceği kesin. Onun dışında elde böyle bir fırsat varsa, kesinlikle değerlendirilmeli.
  • Paylaş
Yabancı dilini en iyi şekilde geliştirmek
Gidilen ülkenin kültürünü öğrenmek
Gidilen ülkenin gelişmişlik düzeyini kendi ülkemizle kıyaslamak
  • Paylaş
Yurtdışında dil eğitimi almak çok sayıda kişinin arzusu. Tabiki bunun maliyeti ve koşulları çok önemli. Yurtdışında dil okullarına gitmek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey yurtdışı dil eğitimi fiyatlarını incelemek olmalıdır. Kendi paranıza ve de amacınıza uyan bir eğitim programı saptamalasınız. Buna ek olarak çok sayıda burs imkanı vardır. Yurtdışı eğitim için burs veren yerlerle de muhakkak görüşme sağlamalısınız. Unutmamalısınız ki yaşadığımız günlerde yurtdışı eğitim olmazsa olmaz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

116 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları