Bilmek istediğin her şeye ulaş

Merkez üssü Marmara Denizi'nin Tekirdağ açıkları olarak belirlenen 25 Temmuz saat 20:57:19'da 5,2 büyüklüğünde deprem oldu. Siz, beklenen Büyük Marmara Depremi hakkında ne düşünüyorsunuz? Olası felakete karşı bir hazırlığınız var mı?

Artçı sarsıntılar, deprem büyüklükleri, saatleri ve merkez üssü gibi detayları sürekli olarak güncellenen bu siteden takip edebilirsiniz. koeri.boun.edu.tr/scripts/lst6.asp
 • Paylaş
2

Sevgiseli, Teşekkürler.

Serkan Kiose, teşekkürler...

evet öncü hemen kaç İstanbul'dan, bir gecede tüm İstanbul yıkılacak, tahminlere göre 2-5 milyon arası insan çürük binaların altında kalarak ezilecek, depremden ölen insan sayısı sadece 100-150 civarında olurken çürük binaların içinde ölenler milyonlarla ifade edilecek. Ancak c-30 c-60 arası kalitede beton kullanan ve adam gibi demir/beton numune raporu alanların yaptıkları binalarda oturanlar sadece sarsılacak, değil ölmek burunları bile kanamayacak eceli gelmediyse.

Kahin miyim? Hayır, bilim böyle diyor.

 • Paylaş
Ben hissettim onu ya! :(
 • Paylaş
2

Berk, Geçmiş olsun. Yapılan açıklamaya göre korkulacak bir durum yokmuş. Can ve mal kaybı beklenmediği gibi bu Marmara Denizi için beklenen büyüklükte bir depremmiş. Sabaha kadar artçı sarsıntılar da meydana gelebilirmiş ama büyük bir sarsıntı beklenmiyormuş. Endişe edilecek bir şey yokmuş. Tekrardan geçmiş olsun.

Sevgiseli, Sadece bunu değil bu yıl içinde olan yaklaşık 20-30 sarsıntının hepsini hissettim. Teşekkürler, hepimize geçmiş olsun.

Bence büyük bir deprem yakındır, ama hazırlık falan yok. Ne yapacağız bilemiyorum.
 • Paylaş
1

Lawbreaker, herkes ne yaparsa sende onu yaparsın kasma fazla, Cem Yılmazın oyunlarının birinde ''ölünce ne sorucaklar acaba diyen adam hesabı yani, merak etme bir tek sana sormiycaklar''

Depremi hissedince insan aslında ne kadar yakın olduğunu da hissediyor. Aniden olan bir olay.
 • Paylaş
Umarım böyle ufak ufak ve sık sık depremler olur da büyük bir depremi engeller, hazırlık falan yok.
 • Paylaş
Bu derecedekiler enerjiyi falan boşaltmaz, tam rakamı hatırlamıyorum ama 0.3 fark 2 kat mı, 4 kat mı neydi yani 5.2 ile 7.0  arasında 128 kat fark var (2'den hesapla)

Ölüme karşı hazırlık yapsan da, alacak bir nefesin kalmadıysa alamazsın diyenlerdenim.
 • Paylaş
5,2'lik depremden sonra (20:57) saat 03:43'e kadar; yani yaklaşık 7 saatte, biz hissedemesek de Marmara 22 kez sallanmış.
 • Paylaş

Büyük deprem bence şimdi olmayacak. Depremler bi anda olmaz ve önceden olan depremden sonra, yeni deprem biraz daha bekler diye düşünüyorum. (tabi allahın bildiği birşey bunu yazdıktan sonra da olabilir belli olmaz)

 

Tedbir sizden, tevekkül Allahtan

 • Paylaş
Bu konuda çok dikkat edilmesi gereken tek bir nokta var. O da binalar. 99 depreminden sonra ülkemizde en hızlı gelişen kuruluşlar arama kurtarmalar oldu. Neredeyse her kurum kendi bünyesinde bir arama kurtarma ekibi kurdu, çok güzel bir gelişme gibi gözüksede aslında ironik bir durum. Binaları çürük çarık yapıp sonra altından insan çıkarmak için özel ekipler kuruluyor. Bu ekipler elbette olsun ama birileri artık sahte demir ve beton raporlarının önüne geçsin.
 • Paylaş
Çok güncel bir soru ya :)
 • Paylaş
Bir öncü deprem mi acaba ?
 • Paylaş
İstanbul belediyesi önlem paketini aslında uygulamış durumda.Fakat bir farkla!Bozuk olan tüm binaların sadece devlete ait olanları düzeltilmiş,tüm özel binalar ,apartmanlar vs destek bekliyor şu an!!7nin üzerinde deprem olursa maalesef önceki depremlerden çok da farkı olmayacak.Felaket kapımızda.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1347 Görüntülenme11 Takipçi13 Yanıt