Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zararın neresinden dönersen kar mıdır? Yoksa makul zararla kara geçmeyi beklemek mi gerekir?

Zararın neresinden dönersen kardır. Zarar etme sebebini bulur üstünü kapatırsın.
  • Paylaş
Zarardan dönüldüğünde, İnsanın halet-i ruhiyesinde oluşan durum, ya tam zarar etseydik?... aman çok şükür modunda olacağından. Bunu kar saymak gerekir. vatandaşa güzel bir teselli sebebidir. 
  • Paylaş
Bencede kardır cunku zararlı oldugunu bıldıgın halde hala onu yapman kotu seyler dogurur yaptıgın seye baglı olarak tabi...Mesela sıgarayı kotu oldugu halde ıcenler sonucta bu da zarar dır hem ınsana hemde yasadıgı ortama ama genede ıcen ınsanların sonunu artık TV gosteryo...Zararın neresınden donulse kardır...
  • Paylaş
İşlemine güveniyorsan beklersin, taki kaybetmeyi göze aldığın son noktaya kadar ama o nokta yüzde kaç olmalıdır? 
  • Paylaş
Bu sorularda kullanılan iki zarar kelimesi farklı anlamlarda kullanılmıştır, ilk soruda ki ile ikinci soruda ki farklıdır. Bu yüzden bir paradoks oluşturmuş gibi görünüyor. İlk soruda ki zarar kelimesi mesela yapılmış bir hata üzerine kurulu olduğunu düşünebiliriz, ikinci soruda ki zarar kelimesi ise hatadan dolayı bulunduğumuz durumu göstermek amaçlı kullanılmıştır. Bulunduğumuz durumdan yani yaptığımız hatadan sonra toparlayıp bir şekilde kara geçmek gibi, o yüzden "zararla kara geçmek" gibi bir kalıp kullanamayız ilk cümleye göre düşünürsek. İlk cümlede ki zarar kelimesi zaten kara geçemeyen hatta bulunduğun konumdan seni geriye ittiğinde kullanabileceğimiz bir kelimedir.
  • Paylaş
Risk arttıkça getiri de artar. fakat; alınabilecek max. risk noktası vardır ve bazı hesaplamalara tabidir. riski azaltabilmek için, portföy oluşturmanız gerekmektedir. yani; yatırımlarınızı çeşitlendirmelisiniz. bu sayede riski azaltabilirsiniz. bunun sonucunda da yalnızca 1 yatırımınızın batmasıyla varınızı yoğunuzu kaybetmezsiniz.
  • Paylaş
Zararın neresinden dönersen dön,dönek derler..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1956 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt