Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zeitgeist'teki herşeye inandınız mı?

Eğer bir Türk iseniz çok hoşunuza gider bu belgeseli izlemek çünkü biz komplo teorilerine bayılırız. İşin içinde hele birde gizem varsa owww tam yağlı börek yemede yanında yat. Muhabbeti güzel olan bir belgesel ancak millet olarak buna benzer muhabbetleri binlerce kez yaptığımız için çok inanmayız, ayrıca belgesel din propagandası filan yapmıyor, izleyende inananda ateist filan olmaz : -) moleküler tıp konusunda bir köşe yazısı okumamış kimse ateist olmaz korkmayın olduğunu sanabilir o başka: -)

Neyse konumuz zeitgeist belgeseli, dünya üzerindeki güç ve paranın dağılımı ve bu dağılımı bir kaç büyük abinin yaptığını delil göstererek anlatmaya çalışan bir belgesel nihayetinde insanın inanası gelmiyor değil bazı olaylara bakınca.
  • Paylaş
4

Balık, din propagandası filan yapmıyorsa neden hristiyanlığı eleştirirken bunla birlikte diğer dinleri de yok görme kaygısı içerisinde ve neden islam'dan hiç bahsetmiyor?
Yani dünya onu yöneten abilerden ibaret mi sadece? Çözüm olarak parasız sistemden bahsediyor, yahu kuranda zaten parasız sistemler sözkonusu. Kısacası propaganda yapmak vardır bir de cahilliğini sergileyip milletide aynı düşünceye sürüklemek vardır.

Hakan, Çünkü sömürü düzeni ve elitizasyon islamiyetten önce şekillenmeye başlamış. Ayrıca bir Hristiyan için islam yok hükmünde bir dindir. Aksi halde son peygamberi kabul etmiş olurlar bu da büyük çelişki olur değilmiş. Bize görede Hristiyanlık yok hükmünde değilmi. Aynı mantık adamlar yok saydığı bir dini niye işlesin ki. Ayrıca Hristiyanlığı da çok eleştiren bir belgesel. Kutsamıyor yani.

Balık, Tamam. Demek istediğim şu. Adam gelip izleyecek videoyu. Daha kendi dininden haberi yokken "aa meğer manası yokmuş dinlerin" diyip U dönüşü yapacak (ki o zihniyette insanlar dolu geziyor internette) yani bu belgesele inanırsa peşi sıra böyle bir insan kitlesi oluşabilir (ki ankarada böyle bir gruplaşma vardı). Dediğin gibi "Hristiyan için islam yok hükmünde bir dindir" yani videoyu hazırlayanın da haberi yok islamdan. Körü körüne videoyu hazırlayıp üzerine körü körüne izleyenler de eklenince ortaya çıkacak kitle iyi görünmüyor. Hani bişey bilmeseler öğretirsin ama yanlış öğrenmişse ve öğrendiğine de inanmışsa al başına belayı.

Hakan, İman nasip meselesi, kimine nasip olur kimine olmaz. 2 saatlik videodan (ki bu videonun hazırlanışı sunuluşu da ayrı bir gizem ve şüpheli) etkilenecek adamın aklından fazla şüphe edilir. Kaygılanacak daha önemli şeyler var. İslam ve muhafazakarlık adı altında milyar dolarlık yolsuzluklar varken ülkede bu video daha az soğutur insanları dinden. Yeni yetme bir genç rüşvetin, haramın, torpilli zenginlerin bol olduğu ülkede bence daha kötü etkilenir bu videoya gören.

Her anlattığı değil belki ama biçok bilgi akla uygun geliyor. Dünyayı yöneten mevcut kapitalist sistemle ilgili anlatılanlar çok gerçekçi. Yeni dünya düzenini kurmak isteyen adamların savundukları şey neydi: petrolü kontrol ederek devletlerin, gıdayı kontrol ederek de insanların yönetilebileceğiydi, şu anki yaşanılanlara bakın, ülkemizdeki gdo lu ürünlere, petrol ülkelerinin başına gelenlere... Hepsi bir bir gerçekleşiyor işte...
  • Paylaş
Çoğunluk iyiydi, fakat başları biraz şüpheli gibi.
  • Paylaş
Zeitgeist'deki herşeye inananın ateistliğe sürüklenmesi muhtemel çünkü hristiyanlık anlayışını temel alarak dini tanımlandırmış. Kuran'dan hiç bahsetmemiş.
  • Paylaş