Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zeki olmak mı, akıllı olmak mı başarıyı getirir?

IQ mu daha önemli EQ mu?Düzenle
Başarı dediğin nedir sebastian, kaç tas çorba içebilirsin ? Der bir Türk atasözü.
  • Paylaş
2

Uğur Çakmak, Başarı, ahlaklı olduğun için değil ihtiyacın olmadığı için yalan söylemeyecek seviyeye gelmektir demiş yazar ne dersin?

Hakan, walla fazla materyalist geldi bu bana...

Akıl, zeka, tecrübeler, önsezi, duygusal ve sosyal zeka gibi bir çok ögeyi içerdiğinden tabii ki başarının anahtarıdır. Zeka aklın sadece bir parçasıdır.
  • Paylaş
Başarıyı akıllı olmak getirir. Zeki insan zekasını geliştirmediği sürece sadece belli şeylere fikir yürütüp zekasını belli edebilir. Akıllı insan zekasını kullanmayı bilir. Az ya da çok olsun, fark etmez. Zekası onun yönlendirebileceği bir araçtır.
  • Paylaş
Insan akli ile birseylerin farkina varir anlam verir. Zeka ise aklin bir urunudur. Zeka; akil yurutme, dusunme, algilama, sonuc cikarma gibi yeteneklerinin tamamidir. Zeka goreceli bir kavramdir. Hic bir test zekayi olcemez. Yani sinavlarda aldiginiz dusuk notlar sizi aptal yapmaz ve ya aldiniz yuksek notlar sizi zeki yapmaz. Testler ve sinavlar bilginizi olcmek icindir. Eger hayattaki basariyi kastediyorsaniz zeka onemlidir. Okuladan aptal sanilarak atilan, okulu sevmedigi icin veya basaka firsatlar icin birakan bircok basarili insan var. Iq mu Eq mu derseniz bece eq. Insani diger canlilardan ayiran ozelliklerdir. Iq zamanla bilgilendikce, tecrube edindikce gelisir.
  • Paylaş
Zeka engelli olmayan birisi için cevaplayacak olursak ; çalışkan olmak başarı getirir
  • Paylaş