Bilmek istediğin her şeye ulaş

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ Savaşı neden bir türlü son bulmuyor

Çünkü iki ülke de orta yol bulmaya, sorunu çözmeye çalışmıyor. Büyük ülkeler de bu sorunun çözümlenmesi için uğraşmıyorlar. Rusya'nın çıkarlarına denk düşüyor bu durum çünkü güçlü bir Azerbaycan görmek istemiyorlar. 1994 yılında ateşkes imzalanmasına rağmen; ülkelerin çıkarları yüzünden, Karabağ Savaşı hala kanayan yara olarak görülmekte.. Kısacası; filler tepişirken çimler eziliyor...
  • Paylaş
Azerbaycan yasalarına göre ülke şu anda olduğu gibi kağıt üstünde bile olsa savaş halinde olduğunda başbakan seçimi yapılamıyor. Bu durum da yediği rüsvetler ve karıştığı yolsuzluklar ayyuka çıkmış olan Aliyev'in oldukça işine geliyor ve savaşın sonlandırılması için hiçbir çaba sarf etmemesine neden oluyor.
  • Paylaş
Azerbaycan ile Ermenistan dünya üzerinde olan bir birini kontrol edemeyen bir çok dünya ülkesi gibi gereksi iki devlettir. Ben RTE'nin yerinde olsam (2015'te Başkanlık sistemini getireceğini iddâ ediyor. )
O iki ülkeyi işgal eder (tabiki ilk olarak barışcıl yollarla) Birleşik Türkiye Gavurca United Turkey'i kurardım.
  • Paylaş
1

Kaptan Kangru, azarbeycan günümüzde etkin olan 7 Türk devletinden beridir.. daha düzgün ve edepli konuşmak gerekir.. kendi ırkından birini işgal etmeyi nasıl düşünürsün.. zaten aramız oldukça iyi.. hatta komşularımızdan aramızın en iyi oldugu tek devlet azarbeycan.. bi ikincisi bahsetmeye çalıştığın şey Birleşik Türk Devletleri ' dir. Türkiyede ismi Turan olarak geçer..7 bağımsız Türk devletinin birleşmesi projesidir..Gavurca ismi United Turkic States dir. :) Türkmenistanından Azarbeycanına Türkiyesine kadar Türk dili, Türk kültürü, Türk kanı taşıyanların birleşmesi için başlatılmıştır. cengiz handan örnek alınmak istenmiştir.Şuana kadar başarılı olunanamıştır..çünkü bağımsızlıklarını binlerce şehit vererek elde eden bu devletler herşeyi kenara itip Türkiyeyi lider seçerek bağlanmaktan ve döktükleri kandan vazgeçmek istememelerindendir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

554 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları