Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zeynep Cassalini ve eşi; Yeni doğan bebeklerine bazı aşıları yaptırmayacaklarını söylemişler, doktorlar da bu olaya karşı çıkmış, her şey doğal seyrinde gelisşin diye istememişler aşıyı. Peki ilerde bir hastalıktan dolayı risk oluştuğunda bunun aileye cezai yaptırımları olmaz mı sizce doğru mu bu ?

Aileye cezai yaptırım uygulanmalı bence çünkü bu bile bile ölüme atmak gibi bişeydir felç aşısı karma aşılar falan yapılmalı çocuğa yazık yani
  • Paylaş
Eğer aşılar ve çocuklarının gen yapısı hakkında yeterince bilgi sahibiyseler daha akılcı ve dolayısıyla sağlıklı sonuçlara ulaşmaları mümkün bu şekilde. Keza aşılar ve aslında kullandığımız çoğu ilacın çok da kişilleştirilemediği kanaatindeyim. Hatta ileride nükleer tıbbın bir çıktısı olarak izotoplu falan anlık tüketime dönük ilaçların hazırlanıp sunulduğu labratuvar ortamı gibi eczanelerin kurulacağından bahsedildiğini de duymuştum. Bu biraz çocuğunu okula göndermek yerine özel hocalarla ya da kendin eğitimini vermek gibi bir şey aslında. Ailenin cezai sorumluluğunun değerlendirilmesi ise ayrı bir fasıl, bu durum bir ihmale mi dayanıyor, bir kasıt mı var değerlendirmek gerekeceği için olay ortaya çıktığı zaman koşullarını incelemek gerekecektir.
  • Paylaş