Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zihin donuklaşmaya başladığında yapılacak en iyi şey nedir?

Bu aralar çok yoğun hissettiğim bir durum bu zihin bulanıklaşması, bilimsel bir cevap değil ama tecrübe olarak şunu söyleyebilirim. Iki sebepten yaşıyorum ya aşırı çalışmaktan yada aşırı tembellikten. Bir süre önce aşırı çalışmaktan dolayı dikkat kaybı başladı önce daha sonra işe isteksizlik ve benim burda ne işim var sorgusu ile işten uzaklaşmaya başladım. Durumumu fark edince kendime tatil verdim ve düzeldi, fakat kısa süre de tekrarlayınca bu duygu mevcut işten iyice uzaklaşmak gerektiğine karar verdim. Çünkü artık zihnim o işle ilgili sağlıklı çalışmıyor ve bildiğim konularda bile bilgiler gelmiyordu hafizdan. Ikinci tatil de iyi geldi fakat iş alanımı keyfime göre değiştirmek için uzunca süre hiç bir şey yapmamaya iyice beynimi boşaltmaya karar verdim. Bir çeşit format attım yani, şimdi arada 4 ay kadar geçti lakin bu seferde yoğun tempoya alışmış olan zihnim tembelliğe alıştı :) o bulanık ve algılamama durumu duygusal bir travmaya sebep oldu sanırım, bu arada kuramadığım bir iki dostumun işini aldım, dedim ya çalışma şeklim, aşırı konsantre ve yoğun tempoluv oldugu için çabuk bir bilenme oldu zihnim de. Sonuç olarak anladım ki aşırı çalışma da, aşırı tembellikte zihinde önemli defektler yaratıyor hele bunların yanına stres te ekleniyorsa tam katmerli olur. Bir insan çarpım yapmayı anlıkta olsa unutur mu? Walla oluyor,

Uzun yürüyüşler, ilgi alanını kaydırmalar, ilgisiz hobi uğraşları, belki bir tatil, konum değişikliği iyi gelebilir. Durum kontrol altına alınamıyorsa anksiyete başlayabilir belki de, psikiyatrik destek gerekebilir.
  • Paylaş
  • Egzersiz yapmak
  • Harekete geçirici müzikler dinlemek
  • inploid'de zaman geçirmek
  • Bir şeyler yazmak
  • Dışarı çıkmak ve insanlarla konuşmak

Psikoloji
  • Paylaş
Zihin bulanmasını ben sadece alkolle yaşıyorum, bulanmaya başlayınca bulanıklığın şerefine bir bira daha açıyorum, zihnim iyice bulanıyor, bulanıklığı kendime dert etmekten kurtuluyorum.

Tabii o bulanıklıkla iş yapamayacağım için zihnimi sadece çalışma saatlerimin dışında bulandırıyorum.
  • Paylaş
İki eller yana ve avuçları aç kapa
sağ el kullanan kişi sol elle iş yapması,
sol içinde tam tersi vs...
bunlar zihni açar ve beyinin özellikle elverişli hale gelmesi sağlanır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1069 Görüntülenme10 Takipçi4 Yanıt