Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zihin kontrolü mümkün mü?

Zihin yapısal olarak çok karmaşıktır. Yapılan eski araştırmalar zihin günlük olarak renk ve şekil değiştirdiğini iddia etmişlerdi, güncel araştırmalara göre ise zihin dakikada bir algıya göre renk ve şekil değiştiriyor. Bu araştırmaya göre zihin de alışkanlık edinebiliyor. Mesela verdiğimiz tepkiler, algılamalarımız, bazen söylediklerimiz bile gördüklerimizden farklı olabiliyor. Yani zihinde bazen alışkanlık olarak doğru şeyi görüp yanlış algılayabiliyor. Yine aynı araştırmaya göre beyin iki saatte sadece 5 dakika boyunca bir şeye tamamen odaklanabiliyor. Yani amaç o beş dakikayı kullanabilmek oluyor zihin kontrolünde.

Zihnimizde milyonlarca düşünce barınmaktadır. Zihin kontrolünde bu düşüncelerin de kontrol edilmesi gerekmektedir ve milyonlarca düşünceden sıyrılmak uzaklaşmak oldukça güç ve imkansız sayılmaktadır.

Tüm bunlara rağmen bilim adamları zihnin kontrolünün mümkün olduğunu iddia etmektedir. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre beynimiz emir almaya çok müsaittir. Tek gerekli olan şey ise emir verebilmektir. Bireyin kontrollü ve kararlı olması ve yapabilmeye inancının ve isteğinin olması çok büyük bir rol oynar. Birey inandığında bahsedilen milyonlarca düşünceden sıyrılmak mümkündür. Vucut bireyin isteklerine göre çalışır ve hormonlar değişmeye başlar. Beyne giden sinyaller beyni uyarır ve vucutla beyin aynı anda aynı şeye odaklanır. Duyu kontrolü, odaklanma, algılama dolayısıyla gerçekleşebilen her türlü somut ve soyut uyarıcıya zihin kendini kapatabilir.

Peki zihin kendini her şeye kapatıyorsa nasıl ve kimden emir alıyor? Bu soruyu yıllarca araştıran bilim adamları zihnin alışkanlığını tekrar vurguluyor. Zihin mükemmel değildir ve duyuları tamamen hissizleştiremiyor. Böylece psikoloji alanında ilerlemiş bilimcilerin bireyin isteği ve kontrolü altında zihinlerinin açıklarını yakalayarak (ki bu da hiç kolay olmuyor) bireyin zihni ile temasa geçip kontrol edebiliyorlar. Zihnin açığını bulma evresi ise çok uzun sürüyor. Birey gözlem altında tutuluyor. Davranış analizi yappılıyor. Kısaca her şey bireyin elinde, zihin kontrolü de, duyu kontrolü de. Sonuçta inanmak da başarmanın yarısı sayılıyor.
  • Paylaş
Parapsikolojiye falan girmeye gerek yok. Bu yönde bir cihaz henüz icat edilmediyse bile icadı çok yakındır. Akıldan geçenleri word metninde yazıya dönüştürmeye yarayan, beyin dalgası okuyucu kasklar yaptılar. Aynı kask beyin dalgalarını karıştırsa ya da belli radyo frekansları aracılığı ile bir takım uyarıcı etkiler sonucu kişide sinir, stres, korku, kaygı yaratabilir diye düşünüyorum. Hatta bir internet sitesinde bu tip savaş silahları geliştirildiğinden bahsedildiğini de okumuştum.  
  • Paylaş
Canlı hipnoza şahit oldum. Yani mümkün dür. 
  • Paylaş
Kesinlikle mümkündür Bir çok ülkede hatta araştırılıyor hatta büyük bütçeler le bu projeler destekleniyor bu ülkelerin başında abd ve rusya  gelmektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

797 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt