Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zoretanin hapı kullananların akneleri en geç kaç ayda geçer?

4 ila 8 ay arasında sürüyor, çok ağır bir ilaç olduğundan kullanmak istediğinden ötürü reçete imzalatılıyor. Aylık tahlillerini doktoruna gidip yaptırman gerekiyor buna bağlı olarak ilaç kullanma süresi değişiyor, genellikle sorun karaciğer yağlanması oluyor. Çok zor bir süreçtir, dudaklarda kurulukla başlayıp burun içi ve göz kuruluğuna kadar devam ediyor. Bol bol su tüketmen gerektiğinden su şişesini ve kuruluklar için bepanten merhemini yanından hiç ayırmaman gerekiyor. Çok uzun cevap verdim fakat bu sorunlar kolay gibi görünsede aylar süreceğinden bunaltabiliyor, bilmen gerektiğini düşündüm. Ben kullandım faydasını gördüm, yine de ara sıra küçük küçük akneler olabiliyor. O da nazar boncuğumuz olsun. :)
  • Paylaş
Kişiden kişiye göre değişiyor. Ancak yaş ve boy ortalamasına göre normal kiloda olan bireylerde genelde doktorlar 6 aylık bir tedavi süreci öngörüyor. Bu tedavi süresi bitiminde hayat boyu bir daha akne oluşumu gerçekleşmeme ihtimali %60 civarlarında. İleriki yıllarda tekrar akne ile problem yaşarsanız bir tedavi süreci daha oluyor bunda ise %70 oranında olumlu sonuç alınıyor. Çok mecbur kalınmadıkça 3. kez ilaç kullanımı şiddetle geri çevriliyor, ancak 3. tedavide akenden kurtulma oranı %90lara ulaşıyor.

İstatistiklere göre de akne ilaçları kullananların %75-80'i tedaviden memnun ve aknelerinden kurtulmuş durumda.
  • Paylaş
Roaccutnae, Zoretanin gibi izotretionin içeren ilaçlar akne tedavisinde çok etkilidir. Fakat ilaçları lütfen doktor kontrolü olmadan kullanmayınız. Karaciğer fonksiyonu bozuk kişiler kesinlikle kulanmamalı. Akneden kurtulayım derken karaciğerinizi mahvetmeyin.
  • Paylaş
6 aylık bir tedavi süreci var. Ben kullandım..
  • Paylaş
Çok zor bir süreç, kullanan bir arkadaşım vardı. Ama sanırım kesin çözüme ulaştıran bir tedavi. Arkadaşımda işe yaramıştı.
  • Paylaş
Ilk ıkı ay kusma oluyor sonrasında kuruma oluyor ortalama 4 ayda gecıyor . Sonra puruzsuz bır guzellik eklenıyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

12276 Görüntülenme13 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Zoretanin tedavi süreci nasıldır?