Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tahtasi Eksik,

Gazeteci

Ha bir eksik, ha bir fazla umurumda mıki ula bu dünya :))

Ocak 2015

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Kadınların bedensel bütünlüğüne uygulanan şiddetin günlük hayatta kullanılan dille yaygınlaştığını düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız bu şiddet dilinde kullanılan kelimelere/deyişlere nasıl örnekler verebilirsiniz?

İlginç ve güzel bir soru. Kadınların bedensel bütünlüğüne uygulanan şiddetin günlük hayatta kullanılan dille yaygınlaştırıldığını düşünüyorum. Şiddet dilinde kullanılan kelimeler genellikle bel altı vurgulu argo kelimelerden oluşur. Şimdi bu kelimelere/deyişlere açıklama yapacak olsak erkek egemen toplumun bütün küfürlerini saymamız icap edecek. Dile vuran dilde alışkanlık haline gelmiş bel altı argo kelimeler toplumsal cinsiyet ayrımının geldiği noktada kadın ruhunda oluşan psikolojik şiddeti de tetiklemektedir.
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Sizce yüksek lisans yapmak için devlet üniversitesi mi özel üniversite mi tercih edilmelidir, neden?

Özel üniversitenin bilgi anlamında bir getirisi olduğunu düşünmüyorum özel üniversiteler kapitalist sisteme dayalı eğitim verdiğinden tercih etmeni istemem devlet üniversitesinde yüksek lisans yapmanı öneririm.
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Türkiye'de artık şu değişsin dediğiniz şey nedir?

Öncelikle kendini bilmez insanlarımızın kafa yapısı değişmelidir sonrası kendiliğinden gelir zaten :))
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Yolsuzluk soruşturmasına yayın yasağı konulmasının nedeni nedir?

Yolsuzluk soruştıurmasına yayın yasağı getirilmesin tek bi nedeni vardır yayın organlarının iflas etmesidir bence organ nakli yapılması şartttır :))
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Siyaset okumak istiyorum kendimi nasıl geliştirebilirim?

Siyaset okuyup ne yapacan git tıp oku belki hayat kurtarırsın siyaset okuyupta ayakkabı kutusunda para mı indiregandi yapçan seni gidi çaggal :))
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Okullarda zorunlu Osmanlıca dersinin getirilecek olmasının maksadı neler olabilir?

Türk insanı kendi dilini doğru düzgün konuşamazken osmanlıca öğrenerek uzaylılarla mı iletişime geçecek :))
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

İnsanlar 'ATEİST' olduğunuzu bildiği halde neden 'CUMA' mesajları gönderme gereği hissediyor?

Her insanın algısı kendi doğru bildiklerinde farklılık gösteriyordur acaba doğru yolu bulurmu düşüncesi oluşabilir. Ben senin dini inancın olmadığını bildiğimden dini içerikli mesajlar göndermiyorum inancının olmayışına sevinmem ama eleştirmemde ;))
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Susanna Tamaro YÜREĞİNİN GÖTÜRDÜĞÜ YERE GİT romanıyla (okumamış olsanız dahi) belirttiği 'Akmayan gözyaşları kalpte birikirler, zamanla kabuk tutarlar ve kirecin çamaşır makinesini tıkaması gibi kalbi tıkayıp felç ederler.” sözlerinden ne gibi anlamlar çıkarılabilir?

Ölüler yokluklarıyla değil, daha çok onlar ve bizler arasında söylenemeyenler yüzünden acı verirler.
Akmayan gözyaşları kalpte birikir, zamanla kabuk tutar ve kirecin çamaşır makinesini tıkaması gibi kalbi tıkayıp felç eder.
Dünyaya gelen her yaratığın en derin tutkusu devrim yapmak değil; sevmek ve sevilmektir.

Yalnızca acı insanı geliştirir. Ama acıyla göğüs göğüse gelmelisiniz, kaçmaya çalışan ya da ağlayıp sızlayan kaybetmeye mahkumdur.
Bir hayat kırıldığı zaman yeniden bir araya getirilemez, yalancıktan onarılır, kırık parçalar üzerine zamk sürülebilir; ama kırığın yapıştırıldığı nokta her zaman göz önünde kalır…
Her zaman yapılan yanlış nedir, bilir misin? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak, Trenin ray değiştirmeden sonsuza kadar gideceğini düşünmektir. Oysa kaderin hayal gücü bizimkinden daha renklidir.
Bütün güç kaderin elindedir, irade gücü yalnızca bir bahanedir. Bunu bilince içinizi müthiş bir huzur kaplar. Kaderin geçmişteki davranışlarınızın bir sonucu olarak oluştuğunu görürsünüz. Böylece başlangıç noktasına geri dönersiniz. Bu düğümün çözüm noktası nerededir diye sorarsınız kendinize. İpin hangi ucu çözer yumağı? Bir ip mi yoksa zincir mi söz konusu? Kesilip koparılabilir mi, yoksa sizi sonsuza dek sarıp sarmalar mı? …
Susanna Tamaro
Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Aralık 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Kasım 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

'Beni benden alırsan seni sana bırakmam' sözünden ne anlarsınız, ya da ne anladığınızı açıklar mısınız?

Haciiiii sankimki arızaya geçmişsin delirişinin serumu takılmış damarlarına hayırdır huleynnn sen püfür küfür fenteeezi arabesk kokan laflara tahammül edemezdin nevuldi sağaaaa. Gelek soru cevap kısmına şair yavuklusuna diyoki olmazsa olmazımsın daha nen olayım istersin onursuzunum senin yakana amele sümüğü gibi yapışmışım bırakmam diyo arsızzzzz ☺☺☺☺☺
Kasım 2014

Tahtasi Eksik bir yanıt verdi.

Ece Temelkuran, DÜĞÜMLERE ÜFLEYEN KADINLAR kitabında 'Gönlü kurakları biçeceksin ki kökünden, daha da kimseye zarar veremesinler. Yara açmaları mümkün olmasın --bizim gibilerde-- ' sözüyle neyi anlatmak istemiştir?

Kadınlar çiçektir ve sevilmesi gerekir diyor bu sözlerden ince bir hayal kırıklığı seziyorum sevgidizliğe karşı duyulan mutsuzluk umutsuzluk ve çaresizlik hepsi bi arada yani kafının vizyonu ve misyonu bellidir mutluluk huzur denilen kavramları doğru algılamak gerekir.

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler