Bilmek istediğin her şeye ulaş
Temmuz 2012

Tailchute

Sağlıklı bir kot nasıl olmalıdır?

Sabah erken kalkmalı, yürüyüşe gitmeli, Sebze ağırlıklı beslenmeli, alkol, sigara kullanmamalı, iyilerin yancısı kötülerin sancısı olmalı, hormonlu gıdalardan uzak durmalı, her gördüğü ile seks yapmamalı, akşam yatarken dişlerini fırçalamalı, böylece sağlıklı bir kot olunabilir. Herkese başarılar.
 • 6 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

Kanserle mücadele için en iyi yollar nelerdir?

Kan kanserini yenmiş biri olarak cevap veriyorum. Kanserin ilaçlardan sonra ki en etkili silahı sevgi.Sevgi varsa varsınız.Sonra sabır. Çünkü aylarca değil, yıllarca sürüyor.
İlaçlar
Sevgi
Sabır
 • 3 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

Komedi oluşturulurken bir teknik var mıdır? Yoksa genel komik ögeler üzerine mi kurulur?

Bence yok gibi. Senaryo yazma teknikleri olabilir fakat türlerin yoktur diye düşünüyorum. Eğer olsaydı yapılan komedi ürünlerin veya showların birbirine çok benzemesi gerekirdi. Komediyi oluşturan kişiye bırakılmıştır bu ve onlarında kendine göre bir tarzı vardır büyük ihtimal ile. Mesela bir yönetmenin bütün filmleri genelde aynı tarz olur, işleyiş bakımından benzerlikler bulabilirsiniz. Bu da onun gibi bir şey.
 • 1 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

İyi bir ürün yöneticisi nasıl olurum?

iyi bir ürün yöneticisi olmak için yönettiği ürünün:
 1. Ürün stratejisi hazırlamak
 2. Hedef kitleyi belirlemek ve bunun doğrultusunda çalışmak
 3. Yenilikleri takip etmek
 4. Rakiplerini sürekli yakından izlemek
 5. Reklam kampanyaları için strateji belirlemek
 6. Maliyeti düşürücü çalışmalar yapmak
 7. İnce detayları düşünebilmek
 8. Müşterinin gözüyle bakabilmek
 9. Eleştirileri dikkate almak
 10. İnsanlarla ilişki kurma yeteneği yüksek olmak gereklidir.
 • 1 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

Son zamanlarda hit olan şarkıların genelde Latin kökenli şarkılar olmasının sebebi nedir?

Latin şarkıları müzik ve dansın ikisini de barındırır. Bu nedenle sevilen şarkılardır. Latin şarkılarında Portekizce ve İspanyolca kullanılır. Bir çok bölgeye yayılır. Aynı zamanda Latin müziğinin İngiliz, Amerikan ve Afrika müziğinden etkilenmiş olması popülerliğini artırır.

 • 3 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

Depresyon sürecinde kullanılacak doğal ilaçlar nelerdir?

Depresyon sürecinde öncelikle egzersiz yapmak bedenen rahatlamayı sağlar.Koşmak,yüzmek,yürüyüş yapmak vs hem bedenen hemde ruhen rahatlamayı sağlar.Bu süreçte kullanılacak doğal ürünler;

Kantaron
Bu bitkinin depresyona büyük oranda iyi geldiğine dair bir çok çalışma yapılmıştır.Stres,yorgunluk ve uykusuzluk durumlarını azaltır.Antidepresan özelliği bulunmaktadır.

Depresyon Tedavisi

Melissa Çayı
Hafif depresyon,stres ve sıkıntı durumlarında rahatlatıcı etkisi vardır.Psikolojik rahatsızlıkların verdiği sıkıntıları da beyinden uzaklaştırıcı etkisi vardır.

Depresyon Tedavisi


 • 3 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

En iyi web tabanlı eğitim planlamacıları nelerdir?

cmscritic.com
CMS Critic popüler bir Web tasarım ve geliştirme günlüğü. İçerik yönetim sistemi, hosting, yazılım gibi konulardaki güncel makaleleri mükemmel bir kaynak.
 • 1 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

En nefret edilen sporcular kimlerdir?

 • Tiger Woods
 • Tim Tebow
 • A-Rod
 • Derek Jeter
 • LeBron James
 • Serena Wiliams
 • Kobe Bryant
 • Christiano Ronaldo
 • Sidney Crosby
 • Tony Romo
 • Tom Brady
 • Fernando Alonso
 • 1 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

Futbol neden Amerika'da popüler değildir?

Futbol aslında Amerika'da gayet popüler. MLS'in seyirci sayıları gayet tatmin edici. Yayın gelirleri sürekli artıyor ve futbol gelişiyor. Beckham kuralıyla birlikte yüksek ücretli futbolcu transferleri de yapabiliyorlar. Her sezon üzerine koyarak devam eden bir lig söz konusu.

Futbol Amerikan Futbolu, Beyzbol ve Basketbol'dan daha popüler olur mu bu zor ancak kendi bünyesinde dünyanın pek çok yerine daha kârlı bir operasyon söz konusu. Global başarılarla daha da yükselecektir diye düşünüyorum.

Popüler kültürde giderek kendisine daha çok yer bulan bir spor ayrıca. Son dönem film ve dizilerde pek çok futbol referansı görülüyor. Bu da önümüzdeki dönemde sporu yaygınlaştıracaktır.

Ayrıca eklemek lazım altyapı sistemi hali hazırda kurulu olduğu için iyi antrenörlerle bir anda patlama yapacak bir ülke olduğunu düşünüyorum. Bunun için gerekli antrenör ve bilgi transferlerini de yapıyorlar zaten.

 • 3 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

Ne zaman bir mobil uygulama aklıma gelse ve yapmak istesem daha önce benzerinin yapılmış olduğunu görüyorum, böyle durumlarda yine de vazgeçmeyip o uygulamayı geliştirmeli miyim?

Bence daha önceden yapılmış olması daha bile iyi. Eksik yönlerini belirleyip ve kullanıcıların taleplerini takip edip daha başarılı hale getirebilirsin. Ne diyor amerikalılar sky is the limit.
 • 6 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

3D televizyonların 3D gözlüksüz izlenen modelleri ne zaman satışa sunulacak?

Geçen yıl nisan ayından itibaren ülkemizde satışa sunulmuştur.

shiftdelete.net/gozluksuz-3d-televizyonlar-geliyor-28764.html
 • 1 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

Açık renk göz ile göz sağlığı arasında nasıl bir ilişki vardır?

Açık renk gözlerde renk pigmentleri koyu renk gözlere göre daha azdır.Bu da açık renkli gözü olanların güneş ışınlarından çok etkilenmesine sebep olur.Makula hastalığına yakalanma riskleri daha fazladır.
 • 1 Yanıt
Temmuz 2012

Tailchute

Çin'de ünlü olan sosyal medya siteleri hangileridir?

Çin'de en çok kullanılan siteler ;


Sosyal Medya


 • 1 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

En düşük gelir vergisi oranına sahip ülke hangisidir?

Birleşik Arap Emirlikleri
 • 1 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

Mutasyonlar olmasa ne olurdu?

Mutasyon kalıtsal materyaldeki değişimi ifade eder. Dna daki bu değişimlerin olması canlılar için iyi yönde gelişen bir durumdur. Çevre koşullarına uyum sağlamaları için genlerdeki değişimler ile farklı bir görüntü kazanılır. Aslında adapte olmayı sağlayan olay mutasyon geçirmektir. Eğer mutasyonlar olmasa canlılar bulunduğu ortama adapte olamaz. Tıpkı kutup ayıları gibi... Kutuplarda göze çarpan kahverengi ayının olması bu ayılar için bir son olabilirdi. Kötü durumlar oluşturan mutasyonlar da vardır. Bunlar yanlış kodlamalar sonucu ortaya çıkar. Nesil devamı için uygun çevreye uygun vücut gereklidir.
Örnek olarak mutasyona iki durum içinde bakalım; Her yıl yakalandığımız gribe neden olan virüsler, yada bakteriyal enfeksiyonlar mutasyona uğrayarak sürekli değişim gösterirler. ( Virüslerin ya dna yada rna sı vardır. Yalnızca tek bir çeşit zincir bulunur diğerini konağa sentezletir. Bu konakların farklılığı sayesinde dna diziliminde farklılığa neden olur. )Bu mutasyonlar bakteriler için iyi bir şey olmasına rağmen insanlar için ölümcül duruma gelebilir.
 • 1 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

Hox geni nedir? Mutasyonu sonucunda ne gibi durumlar ortaya çıkar?

Hox geni yalnızca hayvanlarda bulunan bir gendir. Bitkilerde bu gene rastlanmaz. Omurgalı kromozomlarında yer alan homeotik genlere denir.
Homeotik genler, embriyonik gelişimde görev alan genlerdir. Vücut şekillerinin nasıl şekil alacağını belirleyen genlerdir. Bu genlerin mutasyonu sonucu bir kopyasının oluşması aynı organdan bir tane daha oluşmasına neden olur ya da genlerin mutasyonu sonucu farklı bölgelerde olması organın farklı bir yerde çıkmasına neden olur. Bknz:

Hayvanlar Alemi

 • 1 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

Blackberry'nin iPhone'a göre avantajları nelerdir?

Blackberry internette indirdiğiniz dosyaları sıkıştırarak indirir. böylece internet paketinizi daha rahat idare edebilirsiniz. mesela 100mb internetle bir ayda şarkı ve videolar indirerek ve bütün internetli uygulamaları kullanarak çok rahat idare edebiliyorum
 • 2 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

YÖK'ün tüm okullara büt sınavı geldiğine dair yaptığı açıklama bu yaz için geçerli olacak mı?

2 sene öncesine kadar zordu ancak artık çok kolay oldu. İstediğin üniye geçiş kolaylaştırıldı
 • 5 Yanıt
Haziran 2012

Tailchute

Bir insanın IQ seviyesi değişebilir mi?

"Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi'nin biyomedikal bölümünden Prof. Mark Lythgoes'in bir hafta süren programı BBC'de yayınlandı. Programa katılan 100 kişinin IQ'larında, yüzde 40 oranına varan artış görüldü. Bu artış katılımcıların programa katılmadan önce girdikleri testle, programdan sonra uygulanan test sonuçları karşılaştırılarak elde edildi."
Evet, IQ seviyesi insanın yaşamında farklılıklar gösteriyor :)
 • 2 Yanıt
Daha fazla göster