Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tarkan Arat, 

inploider

inploider Tarkan Arat inploid.com'da 0 soru sordu, 0 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Nisan 2016

Tarkan Arat bir yanıta alt yorum yaptı

bence dünya gerçekten elinin sonunda zamanda yolculuk yapmaya başaracak,bence geçmiş zamana gitmek için ışık hızında gidilmesi gerkilir fakat eğer bu doğruysa ışık neden geçmişe gitmiyor? eğer buna birisinin cevabı varsa söylesin
Yorumların bir kısmını okudum ve detaylı bir cevap yazmaktan vazgeçtim. Belki ileri de editleyebilirim.

Bu sorunun cevabını verebilmem için kuantum fiziği üzerinden anlatmam gerekli ama kuantum fiziğini anlamanız için klasik fiziği de biliyor olmanız ve ikisinin arasındaki farkıda anlamış olmanız gerekli. Bir çok terimi, teoriyi, kuralı tek, tek yazıp ne olduklarını tek paragrafla açıklasam bile bu yorum okunamaz uzunluğa ulaşacak.

Kısaca şöyle cevaplıyayım; Hem evet, hemde hayır. Zamanda yolculuk mümkün ama filmlerde gördüğünüz veya hayal ettiğiniz şekilde değil. Geçmiş için belki belirli sınır olduğunu söyleyemem ama gelecek için limitli bir gerçeklik ölçümlenebilir diye düşünüyorum ve o gelecek aslında gözlemcinin içinde bulunduğu gelecek olacaktır. Başlangıç noktasındaki insanlar için zaman daha farklı aklamaya devam edecektir.

Baştada bahsettiğim gibi detay vermeden açıklamaya çalışmak sizleri net bir fikre sürüklemeyecek. Sadece kafanızı karıştıracaktır.

Diğer soruya gelecek olursak. Zaman da moneküler düzeyde hareketlilik ve saniye cinsinden kaymalar üzerine çalışmalar yapıldığını biliyorum ama yine dediğim gibi filmlerdeki bir kapsülün içinde bekleyip hadi beni 3000 yılına oradanda 230 yılına ışınla diye bir şey olduğunu bilmiyorum ve olabileceğine de şimdilik ihtimal vermiyorum.

Çok araştırmamız, çok öğrenmemiz ve test etmemiz gerek. Daha bu tür teknolojiler için insan ırkı olarak çok genciz. Belki 2070 sonrası ciddi çalışmalar yapılmaya başlanabilir... .
Nisan 2016

Tarkan AratEğitim konu başlığını takip etmeye başladı.

Eğitim

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmes...

Nisan 2016

Tarkan AratPsikoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Psikoloji

Psikoloji insan ve hayvan davranışlarını ve bu davranışlarla ilintili psikolojik, sosyal ve biyolojik süreçleri inceleyen bir alandır.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Eğitim

4371 Kişi   643 Soru

Psikoloji

2912 Kişi   968 Soru