Bilmek istediğin her şeye ulaş
Haziran 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Bir kişi aynı anda birden fazla meslekte uzmanlaşabilir mi?

Bir işi doğru düzgün yapmak istiyorsak tek bir konu seçip o konuda uzmanlaşmak gerekir çünkü aksi halde bütün bilgiler yarım kalacaktır. Ancak günümüzde insanlar tek taraflı bakmaktansa durumu bütün görebilmek için bir şirketin farklı farklı departmanlarında çalışarak üst düzeye çıkmayı hedeflemektedirler. Big datayı görebilen insanlar ancak başarıya ulaşabileceklerdir. Bu doğru bir yaklaşım olabilir eğer yönetici olmayı hedefliyorsak muhasebeden, pazarlamadan, insan kaynaklarından ve hatta kurumsal iletişimden en az çalışanlar kadar anlamamız gerekir yoksa onların işini doğru düzgün yapıp yapmadıklarını kontrol edemeyiz.
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Hangi siteler hayatımızı nasıl değiştirdi?

Serkan Bey'e katılıyorum ayrıca , gelecek için konuşmak gerekirse Vine hayatımızı büyük ölçüde etkileyecek diye düşünüyorum , onun dışında oyun sektörüne yeni bir bakış açısı getirecek olan toork.com da bu süreçte hayatımızı etkileyecek sistemlerden olacaktır.
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Tumblr nedir? Diğer sosyal ağlardan farkı nedir?

Twitter, facebook, vine ve instagram'ın kolajı şeklinde düşünebilirsiniz. Hepsinin içinde bulunan özellikleri kapsayan bir sosyal paylaşım sitesi. Embed kodlarla istediğiniz videoyu ekleyebilir, yorum yapabilir, favorilerinize ekleyebilir ya da isterseniz başkasının eklediği bir postu reblog yöntemiyle kendi sayfanızda paylaşabilirsiniz. Bunların dışında blog özelliği de bulunan bu sistemde isterseniz blog sayfanızda paylaştığınız yazıları ekleyebilir, dilerseniz paylaştığınız yazılar için kaynakta belirtebilirsiniz. İstediğiniz konu başlıklarını takip edip onların paylaşımlarından da faydalanabilirsiniz.
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Beğendiğiniz strateji oyunları hangileridir?

 • Battlefield
 • Command and Conquer
 • Planetside 2
 • Age of Empire
 • Castle Empire
 • Call of Duty
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Günün stresini ve yorgunluğunu üzerinizden ne şekilde atarsınız?

Güzel bir film, bir fincan kahve ve inploid'de yazılanları okumak ;)
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Bir kişiyi gerçekten tanımak için, onun hangi durumlardaki davranışlarını görmemiz gerekir?

Bir kişiyi gerçekten tanımak mümkün değildir , tanıdığınızı sanarsınız tam da o anda hiç karşılaşmadığınız daha önce görmediğiniz farklı bir yüzüyle karşılaşırsınız . İnsanlar değişken varlıklardır onların değişimine sebep olan bir çok faktör vardır , yaş , eğitim , deneyim , iş ortamı , arkadaşlar ve aile kişilik oluşturmada ve değişimlerinde önemli bir rol oynasalarda en önemli değişime ise birlikte olduğunuz insan tarafından maruz kalırsınız . Sürekli karşımızda ki kişinin davranışları içinde hoşnut olmadığımız yönlerden bahsedip onu değişime sürükleriz sonra da aradan bir kaç yıl geçtikten sonra sen hiç böyle değildin çok değiştin laflarını sıkça duymaya başlarız . Karşımızda ki kişileri değiştirme çabası farklında olmadığımız bir anda başarıya ulaştığında ise bunu istemediğimizi fark edip paniğe kapılırız . Olay şu ki bir ağacı seviyorsanız onu her haliyle sevmelisiniz yaprakları dökülmüş dallarıyla ve yamuk duran kollarıyla beraber .. Onun sevmediğiniz , gözünüze batan taraflarını kestiğiniz anda elinizde kalan tek şey koca bir kütük olur ..
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Hangi filmlerde müzik ve filmlerdeki sahneler çok uyumludur?

Müzik ve film uyumu denince akla gelen ilk film Dirty Dancing olmalı ..

Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

League of Legends oynayan inploid üyeleri kimlerdir?

Oyun sektörüyle alakalı olduğum için oynuyorum ama pek yetenekli olduğumu söyleyemem :)
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

İnternetle birlikte hayatımızdaki "Etik kural" anlayışı nasıl değişti?

Bu konuşmada bizzat bulunmuş biri olarak , konuşmanın özetinde etik kavramların değişmesi değil direkt yok olmasından bahsedildi. Buna katılmıyorum sonuçta etik düşünce tarzı insandan insana değişebilen, kişinin algılaması ve hayata bakışıyla doğru orantılı olan bir durumdur. Etik kuralları hayatının bir parçası yapan insanlar olduğu gibi bu kuralların varlığınndan habersiz olan insanlarda olacaktır ve o kişiler internet ile yaşadıkları sosyal deneyimleri hayatlarının özüne yerleştirip gerçek hayattan kopmaya mahkum olabilirler. Etik kural anlayışları değişebilir ama tamamen yok olması yine bizim elimizde olan bir durum ..
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

İstanbul'da bulunan vintage butikler nerelerdedir?

1. By Retro Suriye Pasajı, İstiklal Caddesi 166C, Beyoğlu
2. Nahıl
Bekar Sokak 17, Beyoğlu 3. Eleni Vintage Kuloğlu Mh, Adile Naşit Sokak 3, Cihangir, Beyoğlu
4. Mozk Kuloğlu Mh, Ağahamam Sokak 13/B, Cihangir, Beyoğlu
5. myPERA Kuloğlu Mh, Altıpatlar Sokak 2A, Cihangir, Beyoğlu
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

'Bir bütün, ancak kendini oluşturan parçacıklarla tanımlanabiliyorsa bir bütündür'. Bu düşünceye katılıyor musunuz?

Bir bütün olmak için parçacıklara ihtiyaç vardır zaten , bütünü oluşturan parçalardır.. En küçük yapı taşımız olan hücrede bile bölümler varsa ve o bölümler birleşerek hücreyii oluşturabiliyorsa bunu her alana uygulamak mümkündür. Bütün olarak algılanmasının sebebi o parçacıkların birleşmesinden meydana gelmesidir.
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Peter Sellers'ın en çok sevdiğiniz filmi hangisidir?

Peter Sellers'ın filmleri arasında en beğenileni Pink Panther'dir.. Ben beğenmem ama begenenler var..
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Herhangi bir sosyal paylaşım platformunda, beğendiğiniz karşı cinsle özel mesajdan iletişim kurdunuz mu? Cevabınız; Evet ise cevap alabilmek için nasıl bir yöntem izlediniz ve nelere dikkat ettiniz?

Ben iletişim kurmadım ama iletişim kurmaya çalışanları yakından tanıyorum :=) Twitter da DM'den bayanlara yürünür şöyle ki bayanın attığı bir twit ile ilgili aklınıza bir şey takılmış gibi soru sorabilirsiniz ya da yazdığının tersini söyleyip onu kızdırabilirsiniz bu çoğunun hosuna gider direkt tanışalım demek kadar itici bir durum olmadığı için sanki onunla ilgilenmiyormuş gibi yapıp dikkatini çekebilirsiniz. Facebook'ta genelde seni birine benzettim diye yaklaşanlar olsa da muhabbet kurmak için bahanelerinizi daha sağlam üretmelisiniz bayat numaralar artık tedavülden kalktı.. Inploid de henüz yazan yazılan kimse görmedim ben , burda chat sayfası olmadığı için en fazla yazdığı yazıyı beğenip yorum yaparak dikkat çekmeye çalışılabilir. Ama bu kadar çabaya ne gerek var ...
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Sizce her isteyenin kitap yazması kitabın değerini azaltır mı?

Her isteyen kitap yazsın tabi herkesin anlatım şekli olayları ele alış şekli başkadır her kitaptan başka tatlar alınabilir, bu neden kitapların değerini azaltsın ki aksine ne kadar çok kaynağımız olursa o kadar iyi olur bu şekilde yabancı yazarların sacma sapan cevirilerini okumak zorunda kalmayabiliriz.
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

En son okuduğunuz kitap hangisidir?

Bir Dilekle Başladı Her Şey (Debbie Macomber) , insanın dileklerinin gerçek olabildiği zamanların da olduğunu anlatan etkileyici bir kitap. Biraz da duygusal.
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Anlatımı ve etkileyici sahneleri ile en iyi bulduğunuz savaş filmleri hangileridir?

 • Gladyatör
 • Troy
 • Cennetin Krallığı
 • Breaveheart
 • 300 Spartalı
 • Enemy At The Gates
 • Pearl Harbor
 • The Patriot
 • Black Hawk Down
 • Apocalypse Now
 • Full Metal Jacket
Nisan 2013

Fatma Akgul bir yanıt verdi.

Dan Brown'ın Dijital Kale adlı kitabını okudunuz mu? Yorumlarınız nelerdir?

Dan Brown'a ait bütün kitapları okudum, en iyisi Da Vinci Code kitabıydı. Her biri düşündürücü , zekice tasarlanmış bir kurguyla sizi kitabın büyüsüne kaptırıyor... Bu tarz kitapları sevenler için bir kaç öneride bulunabilirim; Olasılıksız ve Empati (Adam Fawer), Klon (Kevin Guilfoile), Aklından Bir Sayı Tut (John Verdon) , Sil Baştan ve Kayboluş (Ken grimwood).
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler