Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tuna ,

Üniversite Öğrencisi

Never Give Up Your Goal...

Ağustos 2015

Tuna  bir yanıt verdi.

10. sınıfa geçtim ve matematik temelim yok sizce 10.sınıfta matematiği iyi yapmak için ne gibi yollar izlemeliyim?

Eksiklerini bu yaşta farketmen cok guzel öncelikle. Bak ben lisede hep yapamayacağıma inanıyordum. Aslında mat küçük basit bir ders biz sadece cok fazla gözümüzde büyütüyoruz. Ben lise sona kadar hep zayıf notlar alıyordum (2-3). Son yıl inandım biraz da zorundaydım yapmaya :) Sen yeter ki yapacağına inan o yönde kendine yeni bir çizgi oluştur. Başkalarının dediğine sakın kulak asma kaybedersin. Kaybedeceğin hiçbir şey yok. Düzenli olarak dersi derste dinle ve tahtaya kalkmaktan hiç çekinme ben de çok cekiniyordum fakat korkuyla hiçbir yere varılmıyor malesef. Hiç çekinme soruyu tam çözmemişsen bile öğretmenin tahtada yardımcı olur mutlaka. Kendi yanlışlarını en iyi tahtada anlayıp düzeltebilirsin. Dediğim gibi hiç düşünme başkaları alay eder, güler vs. BU SAATTEN sonra kendine en basit test kitabını al unutma en basitini. Ondan başlarsan çözmeye özgüvenin artar böylelikle hem de yavaş yavaş gelişmeye başlarsın ilerlersen diğer test kitaplarına geç göreceksin her şey daha iyiye gidecek. Bilemedklerini mutlaka ama mutlaka bir arkadsşın yada öğretmenine sormalısın.
Ağustos 2015

Tuna  bir yanıt verdi.

En ufak bir meseleye fazlaca sinirlendiğim anlar oluyor. Elim ayağım boşalıyor, kendimi parçalıyorum ses çıkarmamak için. Buna engel olmak için ne yapmalıyım?

Hmm aslında belki hastalık olabilir.Doktora danış derim mesela benım babam seker hastası bılmıyorum o yuzden mı ama bazen cok cabuk sinirleniyor ya da gereksiz yere telaş yapıyor.. .
Temmuz 2015

Tuna  bir yanıt verdi.

İç mimar olmak istiyorum. 10. Sınıfa geçtim. Ve şimdiden kendimi sayısalım pek iyi olmasa da hazırlamaya çalışıyorum. Eğer TM den girersem yetenek sınavında sıkıntı çekmem çünkü çizim konusunda iyi olduğum söyleniyor. Ben yeteneğimi kullanmak istiyorum ve bu meslekte kullanabileceğini düşünüyorum am...

BENCE SAYISALINI BİR YANDAN GELİŞTİR ÇÜNKÜ NE OLACAĞI BELLİ OLMAZ SAYISALDA BİRÇOK ALAN VAR LİSE HAYATIN BOYUNCA VE AYRICA İÇ MİMARLIKLA İLGİLİ YERLERDEN BİLGİ ALIP , ÇİZİMİNİ DE GELİŞTİR . YAVAŞ YAVAŞ İKİ YÖNDEN DE GELİŞTİR YANİ . SENİN İÇİN ÇOK İYİ OLACAKTIR. 3-4 YIL SONRA GENEL YETENEK SINAVINDA SIKINTI ÇEKMEZSİN.
Haziran 2015

Tuna  bir yanıt verdi.

Haziran 2015

Tuna  bir yanıt verdi.

Kocaeli üniversitesi mühendislik fakültesi hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Kocaeli hakkında bi fikrim yok fakat Gebze/Kocaeli GTE'yi gözden geçirmelisin mutlaka çünkü Gebze'de sanayileşme haddinden bile fazla..