Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ürün Geliştirme Uzmanı Tolgadeniz inploid.com'da 0 soru sordu, 8 soru yanıtladı ve 3 takipçisi var.

Eylül 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

Ütopyanda nasıl bir ülke var?

Kesinlikle "HİYERARŞİZM"in olmadığı, insanların kendilerini başka soydaşının zenginliği uğruna feda etmediği, kesinlikle kara parçalarının aralarına konan adına "SINIR" denen bürokrasi ve çıkar çizgisinin olmadığı bir yer var aklımda ama rüyamada henüz girmiş değil.
Eylül 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

135 milyon kullanıcısı olduğu söylenen Badoo nedir? Nasıl kullanılır?

Reklam uygulamasıdır, yapımcıları tarafından tamamen ticaret üzerine kurulmuş ama tanıtımlarını tam bir pazarlama uzmanlığı yöntemi ile "-Üye ol, like'la bak gör neler olacak" izlenimi veren, telefonda kapladığı yerden başka bir işe yaramayan uygulama.
Eylül 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

İlk görüşte bir kızda iyi bir izlenim nasıl bırakılır?

Bence sohbet sade ve net olmalı. Karmaşık derin sorular ilk izlenim için itici olacaktır. Sorular kişinin tamamen kendisiyle alakalı olmalı, aksi hüsran doğuracaktır.
Eylül 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

Romantizm ne değildir?

Amaç uğruna takılan bir maske değildir.
Eylül 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

Neden yaşıyorsunuz?

Her nekadar popüler kültüre karşı gelerek yaşamaya çalışsakta belli bir zaman sonra sistemin işleyişi sizi azınlık haline getirdiğinde sürüye katılarak diğer "hayali olan" insan topluluğuna karışıyorsunuz. Bence gerçekten bilgi sahibi başarılı olabilecek birçok insan para kazanma azmine karşı gelemeyen hiyerarşizmi en doruklarda yaşayan insanlar tarafından el altında "-Bu işler Zor" korkusu ile tutuluyor.

Esaret mi insanı ileriye gitmesini engelleyen ? Diye bir soruda sorulabilir, fakat bir çoğumuzun takati kesinlikle karşımıza çıkan zorluklardan ötürü değilde bürokrasi engeli yüzünden tükeniyor. Her zaman taraf mı olmalı insan ? Diye ikinci sorumuda sormuş bulunuyorum.

Netice olarak yaşatmak için çalışıyoruz.. ( Gizli özenin bu kadarı.. :) )
Eylül 2015

Tolgadeniz bu yanıtı beğendi:

Bekareti önemser misiniz?

Bekaret zarı, kız çocuklarının uteruslarının dış etmenlerin zararlarından korunması için evrimsel olarak gelişmiş bir organ. Cinsellikle bağdaştırılması maalesef kaderin bir cilvesi olmuştur.
Kadının bedeni kendisine aittir ve üzerinde istediği tasarrufu yapabilir. Erkeklere bu konuda ahkam kesmek düşmez. Kürtajı tartışmak ne kadar abesle iştigalse, bekareti tartışmak da öyledir.
Eylül 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

Çay şekerli mi içilmeli yoksa şekersiz mi? Neden?

Kesinlikle şekersiz içilmedi, eğer vücudunuzda aşırı miktarda şeker bulunursa ödemlere neden olur.Zamanlada çağımızın en tehlikeli hastalıklarından olan kanser bu ödemlerdende meydana gelmektedir.
Ağustos 2015

TolgadenizSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Ağustos 2015

TolgadenizBahira Gezer kişisini takip etmeye başladı

Bahira Gezer, Kitapçı, @bahiragezer

Geçip gitmede ömür... Umutlar hep yarın, yarın, yarın! Tükenen Zamanı dolduruyor hep Kuru kavgalar, boş didişmeler, Faydasız gürültüler... Aklını başına al kardeş! Günü, Bugün say; Ölüm ki kaşla göz arasında Ölüm ki dudakla söz arasındadır...!

Ağustos 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

Ağustos 2015

Tolgadeniz bir yanıt verdi.

Hayatın anlamına dair duyduğunuz veya okuduğunuz en çarpıcı söz nedir?

Bir insanı tanımak size anlattıklarıyla değil , geçmişini bilmekle mümkündür.
Daha Fazla