Bilmek istediğin her şeye ulaş
Haziran 2014

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

Site üyelik aktivasyonlarında eposta veya SMS olarak hangisini güvenilir buluyorsunuz?

2 si birden veya ayrı ayrı birşey ifade etmez. Boş sayfaya email bırakır mısın? Bilgi istediğin sayfa ve o ana kadar yarattığın deneyim güven verdi ise müşteriden her bilgiyi alabilirsin. Hangisi diye sormaya gerek yok, internet dünyasından gelenler 2 factor diye sms i veya mobil uygulamadan üretilen kodları devreye aldılar.
Haziran 2014

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

Fantastik içerikli orta çağda geçen browser tarzı bir oyun projem var. Fantastik öyküleme yüklü ve oynarken aslında bir kitabı bitiriyor gibi hissedeceğiniz. İlerlemeli, web tabanlı bir proje. Sizce Türkiye'de tutulma oranı nedir? Ne kadar mal olur?

İşi yapacaklari işe ortak edersen maliyet hesabın sadece proje zamanı ve hisse paylaşımına düşer. Sen bu ekipteki kritik bir görevi üstlenemeyecek durumdaysan inploid'i bırak eğitim sitelerinden öğrenmeye başla.
Tutar mı kısmı için, işi oynarken kitap değil haftalık dergi boyutuna düşür dene.
Bir şey değil.
Ocak 2014

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

Aralık 2013

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

Site yaptırmak istiyorum ancak böyle hazır web siteleri kurarak değil. Nereden yaptırmamı tavsiye edersiniz? Ücret mühim değil.

bilguzar.com.tr/ Umut Şenoğlu kurucusudur. Kendisi de girişimcidir, bahsettiğiniz sitenin aynısı en.showroom34.com/ Dr. sinde yaptılar. O yüzden en uygun çözüm budur. Selamımı iletin, yardımcı olacaktır.
Aralık 2013

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

Yatırımcıları proje ile ikna etmek ne kadar ve nasıl mümkün? Riskleri nelerdir?

'Projeyi iş adamlarına sunmak ona kaynak aramak ne kadar doğru' kısmı tamamen yanlış. Bu aşamada sadece geri bildirim almak için gidebilirsin. İşle ilgili tüm riskler ortada iken (gerçek müşterilerden edinilmilmiş veri yokken) yatırımcı çekinir doğal olarak (daha önceden başarılı/başarısız girişim tecrübelerin veya yatırımcıyla ilişkin varsa şartlar değişir) . 'Fikrin veya projenin mülki hakları açısından sıhhatini zedelemeden iş ortağı bulmak ne derece mümkündür? ' kısmı için ilgili alanlardaki topluluklara, buluşmalara katılarak arkadaş edinmen lazım. Bu a bir nevi flört. İlişkinizi hackathon veya startup weekend gibi etkinliklerde test edebilirsiniz.
Kasım 2013

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

Sizi tv'de izledim ve inploid'e kayıt oldum. Sizce başarıyı elde etmek nereden geçer ve 3 kategoriyle açıklar mısınız?

Coook genis soru. Genis cevap atalim biz de. 1) yola cikmadan once basarinin tanimi 2) motivasyon 3) yaraticilik
Kasım 2013

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

En iyi girişimcilik desteği nereden alınmalıdır?

En iyi destek arkadasindan alinir. Kurucu ortağın veya ortaklarin en buyuk destekcilerin. Onlari buluyorsan gerisi gelir.
Kasım 2013

Murat Tortopoğlu bir yanıt verdi.

E-Tohum ilk görüşmesinde hangi soruları soruyorlar? Nasıl bir hazırlık ile gitmek gerekir?

Para verecekler, her şeyi soruyorlar :) Sorudan ziyade veri ile cevap verip veremediğiniz önemli. Fikrinizin cazibeli bir iş olduğunu gösterecek her türlü veri (özellikle kendi ürün ve müşterinize ait) gereklidir.