Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mahaprabu Das Bto-s-ma-k, 

Uluslararası İlişkiler Uzmanı

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Mahaprabu Das Bto-s-ma-k inploid.com'da 7 soru sordu, 135 soru yanıtladı ve 9 takipçisi var.

Haziran 2015

Mahaprabu Das Bto-s-ma-k bir yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın veliahtı kim olur?

Soyadı Tosmak olan bir vatandaş olacak.
Eylül 2014

Mahaprabu Das Bto-s-ma-k bir yanıt verdi.

Stroopwafel yediniz mi? Yediyseniz sevdiniz mi?

Arkadasina soyle, pazarda pacali don satsin. Kirmizi kurdeleli olandan ustunede kendi logosunu baski yaptirsin.
Haziran 2014

Mahaprabu Das Bto-s-ma-k bir yanıt verdi.

Ortadoğu'daki gelişmeler (son Musul Konsolosluğunun IŞİD tarafından basılması dahil) Türkiye açısından ne getirir? Bu krizden nasıl kazançlı çıkarız?

Hikaye şöyle (Kerkük ve Musul) bu iki şehrin önemi, ara bölgesinde kalan toprakların altında petrol denizlerinin olması ile biliniyor. Bu bölgenin statüsü yok. Merkezi hükümet veya Kuzey Irak bölgesindeki barzani milisleri uluslararası alanda hak iddia edemiyorlar. Kerkük ve Musul arasında kalan bölgede türkmenler yaşar. Bu bölgeye Türkmeneli denir. O petrollerin asıl sahibi bu insanlardır. Mesele kim çıkaracak ve nereye satılacak. Rusya - Çin anlaşmasını çoktan yaptı. Bizim başbakan beslediği IŞİD militanları üzerinden devlet kuracak ve Türkiye petrol hatlarını Akdeniz'e akıtacak. Buna karşı gelen bütün dünya ise Türkiye'ye ve Kuzey Irak bölgesi yapılanmalarına Suriye ve İran ile birlikte savaş ilan edecekler.
Ekim 2013

Mahaprabu Das Bto-s-ma-k bir yanıt verdi.

Türkiye'de farklı yönetim şekli olabilir mi?

Halk meclisleri oluşacak tüm dünyada, Amerikan kapitalizminin sonuna yaklaşıyoruz! Pasific'te Çin Ordusu, Kuzey kutbunda Rusya, Afrika'da ise İslamiyete dayalı bir rejim çıkarsa veya islami cihad örgütleri Afrika'yı sarıp sarmalayarak kan dökmeye başladıkları zaman, Avrupa hegemonyası ve Amerikan Diktatörlüğü yerini Çin ve Rusya Sosyalist Kapital Emperyalist Çalışma grubuna bırakacak! Türkiye'de ise Yönetim değişikliği erkenden olursa (2013 yılı içerisinde) veya Başbakan Erdoğan Halkı ile barışır, ayrıca kendisinin, bakanlarının ve bürokratlarının, TV'lerde mantıksız halkı geren demeçlerine engel olur, aptal politikacılarının işine son verirse...! Yine de pek şansı kalmadığını düşünüyorum. Yapacağı tek şey var, Endonezya Jakarta'ya kaçmak!
Daha Fazla