Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tufan, 

Polis Memuru

Polis Memuru Tufan inploid.com'da 0 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Mayıs 2013

Tufan bir yanıta alt yorum yaptı

Merak etme polisler de senin sağını solunu ekleme meraklısı değil ?
Ayrıcalıklar kanunla tanınmış haklarsa polisin bunu keyfiyet hususu yapması hoşgörülecek bir davranış değildir.
Ayrıca medeni toplumların tamamında olması gereken kişisel hak ve özgürlükler bağlamında, değil avukatların sarı çizmeli Mehmet ağanın bile aranması ilkelliktir. Güvenlik gerekçesi ile bir polis memurunun elleriyle bedenime dokunmasına katlanmak zorunda olacağım hiç bir kanunu çağdaş göremem. Devlet bu işler için gerekli elektronik ve bilimsel tedbirler alabilir. Elin oğlu niye oramı buramı elliyor kardeşim?
Mayıs 2012

Tufan bir yanıt verdi.

Götürüldüğü adliyede polisin elinden kaçan genç başından vurularak polis cinayetine kurban gitti. Daha önceki polis cinayetlerinde olduğu gibi bu olayda da 'ayağı kayan polisin düşmesi sonucu ateş alan tabanca' savunması yapıldı. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Pvsk madde 14-c bendi der ki;

"Hakkında tutuklama, gözaltına alma, zorla getirme kararı veya yakalama emri verilmiş olan kişilerin ya da suçüstü halinde şüphelinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde, silah kullanmaya yetkilidir."
Polis, yedinci fıkranın (c) bendi kapsamında silah kullanmadan önce kişiye duyabileceği şekilde 'dur' çağrısında bulunur. Kişinin bu çağrıya uymayarak kaçmaya devam etmesi halinde, önce uyarı amacıyla silahla ateş edilebilir. Buna rağmen kaçmakta ısrar etmesi dolayısıyla ele geçirilmesinin mümkün olmaması halinde ise kişinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde silahla ateş edilebilir.

Chamacon, Ghost Writte sen tamamen kulaktan duyma ve olayın ne olduğunu bilmeden yazıyorsun, ben de olayı bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa olay senin anlattığın gibi olamaz...
Daha Fazla