Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tugba Çınar,

Öğrenci

Pain demands to be felt :)

Ekim 2015

Tugba Çınar

Rüyamda karşımdaki kişiye şu an bir rüya gördüğümü ve bu yaşanılanların gerçek olmadığını söylüyordum. Sevdiklerimin yanındaydım onlara sarılıyordum ama biraz sonra uyanacağımın farkındaydım. Bunun bir açıklaması var mı yoksa sadece bilinçaltı mı?

Siz arafta kalmışsınız :) Derin bir rüya sonrası bilinçli olarak rüyayı devam etme eğilimi güzeldir. Ama bu bilinçli hal mutlak bir bilinç değil gibi. Yani ben uyanıkken ciddi ciddi düşünüyorum. Ama uykudayken yarım bilinç haliyle bilinçaltı ile yeni bir senaryo oluşturuyorum. Kimse rüyasında uçurumdan düşüp içinin bir hoş olmasını istemez. Bu sebeple fırsat varken yarı bilinç durumuna geçip o uçurumdan sevdiğinizle atlayın derim ben :)
  • 1 Yanıt
Eylül 2015

Tugba Çınar

USOS (Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Kongresi) için bildiri yazmam gerekiyor. 1-4. sınıflar arası bir konu seçmem lazım. Örneğin" ilkokul öğrencilerinin okuma alışkanlıkları" gibi. Bana önerebileceğiniz makaleler nelerdir?

Ebeveynlerde gelişen ödev yapma alışkanlığı yani ilk okul öğrencilerinde gelişmiş olan ödevi ana babaya yaptırma alışkanlığı sanırım neredeyse olmayan okuma alışkanlıklarından daha çarpıcı olacaktır.
  • 1 Yanıt
Eylül 2015

Tugba Çınar

İlköğretim 1-4. sınıflar ile ilgili bildiri yazmam gerek. Sizce hangi konuyu seçmeliyim?

O yaş çocukları ailelerinden ayrılarak geldiğinden bir çoğu üzgün oluyor. Bu nedenle aile kavramı ilgilerini çekip çabuk öğrenecekleri bir konu olabilir.
Peşinden yeni yaşamları olan okul hayatı, sorumlulukları ve yeni arkadaşlıklarından bahsedilebilir ki bu da yine çocuğun ikinci dereceden içinde bulunduğu ruh haline bir cevap olacak niteliktedir.
Sonrası meslekler ve çevremiz diye devam edebilir sanki...
Umarım soruyu doğru anlamışımdır.
  • 3 Yanıt
Daha fazla göster