Bilmek istediğin her şeye ulaş

Turgut Aslancil, 

İngilizce Öğretmeni

İngilizce Öğretmeni Turgut Aslancil inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Mart 2016

Turgut Aslancil bu yanıtı beğendi:

Öğretim Görevlisi Yetiştirme Programı (ÖYP) nedir?

Üniversitelerde öğretim görevlisi ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen bir programdır. 2547 sayılı Yüksek Öğretim Yasasının yurt dışı ve yurt içi doktora öğrenimini kapsayan 33. ve 35. maddelerinin harmanlanması ile geliştirilmiştir. Programın en önemli özelliği, mezun olan öğretim elemanının kendi üniversitesine tez danışmanı ile hazırladığı bir araştırma projesi ile dönmesi ve orada ortak araştırmalara devam etmesidir. Program, yüksek lisans eğitiminden başlayarak doktora bitimine kadar uzanan bir süreçtir. Bu süreç içerisinde yurt içi ve yurt dışı dil eğitimleri ve ayrıca yüksek lisansta ve doktorada 12 ay yurt dışında eğitim olanağı vardır.
Mart 2016

Turgut Aslancil bu yanıtı beğendi:

Listening geliştirmek adına müzik dinlemek sizce ne kadar etkilidir? Onerdiginiz müzikler hangileridir? Listeningi geliştirmek adına başka neler önerirsiniz?

Şöyle bir cevapla açıklamak isterim. Ben konuşmaya başladığımda Türkçe ve İngilizce karışık konuşmaya başlamışım. Aynı bilingual bebekler gibi. Herkes çok şaşırmış tabi ama bunun sebebi oldukça basit. Evde sürekli İngilizce film izlenmesi ve İngilizce müzik dinlenmesi. Bu durumdan sonra bu yatkınlık devam etti ve küçük yaşlardan itibaren İngilizce dilini kolaylıkla konuştum.
Fakat yetişkin insanlar için bu durum daha farklıdır çünkü beynimiz, yaşımız ilerledikçe bir dili ana dil gibi öğrenmekte zorlanır. Listening ve speaking gibi beceriler her zaman native olmayanlar daha zor olmuştur. Müzik dinlemek ve film izlemenin dışında, listening becerinizi geliştirmek için İngilizce televizyon izlemenizi ve internetteki listening alıştırmalarına göz atmanızı da öneririm.
Şubat 2016

Turgut Aslancil bu yanıtı beğendi:

Bir Öğretmen'in meslek vasıflarını tam olarak kazanabilmesi için hangi kitapları okuması gerekir? İsim belirtebilir misiniz?

İngilizce: Why Don't Students Like School? - Daniel T. Willingham
Teach Like A Champion- Doug Lemov
Other People's Children- Lisa Delpit
The School and Society- John Dewey
Tao Teaching- Greta Nagel
Nonviolent Communication- Marshall Rosenberg

Türkçe:
Savaşçı- Doğan Cüceloğlu
Bir Bilim Adamının Romanı- Oğuz Atay
Saatleri Ayarlama Enstitüsü- Ahmet Hamdi Tanpınar
İletişim Çalışmaları ve Empati- Üstün Dökmen

Aklıma geldikçe yazarım.
Şubat 2016

Turgut Aslancil  bu yazıyı beğendi:

1978 - 1979 öğretim yılına ait ilkokul karnesi

978- 1979 öğretim yılına ait ilkokul karnesi görüntüleri yakalandı :)

Karne Ön Yüzü
12794

Karne İç Yüzü
12794
Şubat 2016

Turgut Aslancil bir yanıt verdi.

İngilizce pratiği geliştirmek için kitap tavsiyeleriniz nelerdir?

Kitaptan ziyade, daha çok konuşma yapabileceğiniz fırsatlar yaratmanız daha iyi ve faydalı olacaktır. Çevrenizde İngilizce konuşan arkadaşlarınız diyalog haline girmek olabilir. Ama bunu gerçekten isteyerek yapacak kişiler olması lazım. Çünkü dili akıcı hale getirmenin en faydalı yolu olabildiğince konuşmaktan geçiyor. Bunun yanı sıra dinlemeye de önem vermeniz sizin faydanıza olacaktır. Bunu ister müzik ile, ister dizi izleyerek -İngilizce altyazı olması koşuluyla- ciddi anlamda ilerleme kaydedebilirsiniz. Şimdilik söylebileceklerim bu kadar. Eğer kafanıza takılan bir nokta olursa severek yardım ederim.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.