Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım Geliştirme Uzmanı Taimekan inploid.com'da 3 soru sordu, 14 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Haziran 2014

Taimekan bir yanıt verdi.

Mikrodalga fırınlar yaydığı radyasyonla bazı rahatsızlıklara neden olurken zamandan ve enerjiden çok ciddi oranda tasarruf etmemizi sağladıkları da düşünüldüğünde sizce kullanmalı mıyız?

Mikrodalga firinlar 2. Dunya savasindan sonra askeri radarlar uzerine calisan Amerikali bir mucit tarafindan tesadufen bulunmustur. Icine konan yiyecegi yuksek frekansta (2 Gz ustunde yani GSM frekansindan yuksek ve kat ve kat ustunde bir gucte) guclu radyo dalgalari kullanarak isitir. Bu islem kapali bir metal cerceve icinde yapildigindan disari radyo dalgasi sizintisi olmayacagini umuyoruz. Ama bana soracak olursaniz korkmamiz gereken asil sey firinin yaydigi radyasyon degil. Icinde isinan yiyecegin uzerimizde nasil bir etki yaptiginin acik olmamasidir. Cunku bir arkadasinda parmak bastigi gibi isinma olayi molekuler seviyede oldugu icin yedigimiz yiyeceklerin hucreleri parcalanmis hatta DNA si bozulmus oluyor. Tabi yemegi isitip hemen yedigimizi de dusunursek yiyecekte kalan radyasyonu da vucuda aliyor olmamiz cabasi... .
Haziran 2014

Taimekan bir yanıt verdi.

Nesneye yönelik programlamayı tam olarak öğrenmek için en uygun dil sizce hangisidir?

Ben de nesneye dayali programla icin en uygun dilin Java oldugunu dusunuyorum. Java dil olarak nesneye dayali program yapmaniz icin cerceveyi iyi belirler. Sizi o yonde dusunmeniz icin zorlar.
Mayıs 2014

Taimekan bir yanıt verdi.

Hayatımızı seçimlerimiz mi, rastlantılar mı, yoksa kader mi belirler?

Simdi bu sorunun yanitini dogru verebilmek icin oncelikle kader denince ne anladigimizi tahlil etmemiz lazim. Oncelikle inancli biriyseniz islamiyette kadere inanmak sarttir. Allah zaman boyutununda uzerinde oldugundan o herseyin oncesinide sonrasini da bilir. Fakat onun biliyor olmasi bizim bir filli yapip yapmamamizla ya da basimiza gelenlerle alakali degildir.Sonucta biz belli secimler yapariz ve tesadufler orgusu ile karsilasiriz. Bu ikisinin kesisimini yasariz. Tum tesadufleri ve bizi bizden daha iyi bilen yaraticinin herseyi en ince ayrintisina kadar biliyor olmasi da gayet dogaldir.
Mayıs 2014

Taimekan bir yanıt verdi.

Veritabanında ne tür projeler seçilmelidir? Örnek verebileceğiniz projeler nelerdir?

Acikcasi bende sorunun icerigini pek anlamadim. Veri tabanlari verinin kayit edilmesini gerektiren her turlu projede kullanilir.
Daha Fazla