Bilmek istediğin her şeye ulaş

Uğur Yurt, 

SEO Danışmanı

SEO Danışmanı Uğur Yurt inploid.com'da 0 soru sordu, 5 soru yanıtladı ve 11 takipçisi var.

Kasım 2013

Uğur Yurt bir yanıt verdi.

Web sitemiz Google indekslerinden silinip tekrar geldi. Bu yinelendi ve sitede değişiklik de yapmadık. Şu an indekste yokuz. Nedeni ne olabilir ve nasıl çözülebilir?

Olan süre zarfı önemlidir bu durumda. Eğer bu bahsettikleriniz kısa süre zarfı içerisinde olduysa bir ceza söz konusu değildir. Muhtemelen sorgu yaptığınız anlarda farklı datacenter'lara denk gelmişsinizdir. Bir datacenterda indexli iken diğerinde olmadığınız için farklı zamanlarda farklı arama sonuçlarında farklı sonuçlar almış olabilme ihtimaliniz var. Ama dediğim gibi önemli olan ne kadarlık bir süre zarfından bahsediyoruz?
Kasım 2013

Uğur Yurt bir yanıt verdi.

Kasım 2013

Uğur Yurt bir yanıt verdi.

SEO hakkında detaylı, anlaşılır ve açık bilgiyi nerede bulabilirim?

Malesef Türkçe bir kaynak önermek zor, biraz İngilizceniz varsa zaten bir sürü kaynak bulmanız mevcut.
Kasım 2013

Uğur Yurt bir yanıt verdi.

.com, .net, .org alan adları dışında .biz, .co, .jobs, .pro gibi alan adları almanın özellikle Google ve diğer arama motorları optimizasyonu konusunda bilinen bir dezavantajı var mı?

Artık marka olmak ve insanlar tarafından bilinen bir site olmak çok önemli olduğu için uzantının da en çok tercih edilenlerden com ve net olması avantajlıdır, geri kalanların hepsi başlangıç için bir dezavantajdır.
Eylül 2012

Uğur Yurt bir yanıt verdi.

Yüksek hitlerde performanslı, az kaynak tüketen ücretli/ücretsiz hangi CMS'yi önerirsiniz?

Joomla hız ve sistem kullanımı açısından çok rahat optimize edilebilen ve CDN kullanımı için eklenti ve bileşenlerle desteklenmiş, ileri derecede SEO ve Cache ayarı yapabileceğiniz bileşenler de sunuyor. Ayrıca aklınıza gelebilecek her türlü gelişmeyi daha önceden yapılmış eklentileri ile çözerek oldukça kolaylık sağlıyor.
Eylül 2012

Uğur YurtMurat Yıkılmaz kişisini takip etmeye başladı

Murat Yıkılmaz, Karate Eğitmeni, @muratyikilmaz

#Karate Eğitmeni #SEO Uzmanı, #Eticaret Girişimcisi, #Web Geliştiricisi, #WordPress Bağımlısı, #Kitap Hastası, #Müzik Tutkunu, #Blog Yazarı ve belki de daha fazlası...

Eylül 2012

Uğur YurtVolkan Yilmaz kişisini takip etmeye başladı

Volkan Yilmaz, SEO Danışmanı, @wolkanca

Eylül 2012

Uğur YurtFatih Aşcı kişisini takip etmeye başladı

Fatih Aşcı, SEO Danışmanı, @fatihasci

Daha Fazla