Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektrik-Elektronik Mühendisi,Fotoğraf tutkunu,Yüzme hastası,Macera Bağımlısı,Programlama Öğrenme Meraklısı...

Mayıs 2014

Ümit Kar bir yanıt verdi.

Facebook'a cep telefonu numaramızı yazmak ne gibi sorunlara yol açabilir?

Sosyal medya seffafliginin bu kadar tartisildigi bi ortamda telefon numarasinin sadece facebook degil herhangi bir sosyal agda paylasmak yakin gelecekte ya da ileride hosunuza gitmeyecek durumlarin olusmasina neden olabilir.
Nisan 2014

Ümit Kar bir yanıt verdi.

Yazılım öğrenmeye nerden başlamak gerek hangi dillerle çalışmak gerekir öneriniz var mı? İyi bir yazılımcı olabilmek için bu konuda ne kadar süre çalışılmalı?

Öncelikle hangi kulvarda yazılımcı olmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor.Size bir çok yazılım dili önerebilirim; c#, python, eclipse, java... Fakat bunun size bir yararı olmaz. Herşeyden önce yapılar ve algoritmaları özümsemeniz gerekiyor. Bunların altyapısını kurduktan sonra yazılım dili arayışına çıkmanız gerekir.
Mart 2014

Ümit Kar bir yanıt verdi.

inploid neden bir tane mobil uygulama yapmıyor?

Tam sorunu anlamadim kusura bakma ama eger sordugun inploidin mobil uygulamasiysa oyle bir uygulama halihazirda mevcut.
Mart 2014

Ümit Kar bu yanıtı beğendi:

Web 2.0'dan sonra görülmesi gereken web siteler nelerdir?

Web 2.0 terimi ortaya atıldığından bu yana 10 yıl gibi bir süre geçti. Bu on yıllık süre içerisinde bloglar, sosyal ağlar ve diğer Web 2.0 platformları insanların artık katılımcı olduğu bir internet dünyası yarattı. Yıllar boyunca durmaksızın içerik üretildi. Şimdi ise o kadar çok içerik ve bilgi var ki, bu içeriklerin anlamlandırılmasına büyük ihtiyaç duyuluyor.

Web 2.0'ı ufak ufak da olsa geride bırakmaya başladığımız son yıllarda, bu anlamlandırma ihtiyacını karşılayacak, insanları bilgi kirliliğinden kurtaracak ve onlara sadece ilgilendiği içerikleri sunacak birçok web sitesi yapılıyor. Bu web sitelerinin oluşturulmasında kullanılan silahlar ise, kullanıcı deneyimleri ve kullanıcı davranış bilgileri... Örnekle özetlemek gerekirse, Web 2.0'dan sonra göreceğimiz site modelini genel bir şekilde şöyle açıklamaya çalışayım:

Bir sporcu oluğunuzu varsayarak, bir alışveriş sitesine girdiğinizde, sitede karşılaşacağınız ilk ürünler spor ile ilgili ürünler olacak. Her kullanıcı için farklı açılış sayfaları bulunacak ve bu sayfalar sürekli olarak güncellenecek. Web siteleri, hakkınızda topladıkları bilgiler doğrultusunda sizler için özel sayfalar hazırlayacaklar. Bunun neticesinde kullanıcıya hep onun dünyasından olanlar dayatılacak ve rahatsızlık duydukları içeriklerle çok sık karşılaşmayacaklar. Bu da web üzerinde geçirdikleri zamanı daha keyifli kılacak. Pazarlamacı ve internet devlerinin düşündüğü, gelecekte olması planlanan ve beklenen Web 3.0 böyle bir şey...

Ben, insanlara sadece kendisinden olanların dayatılmasını doğru bulmadığım için bunu desteklemiyorum ve Web 3.0 ile beraber internet dünyasının biraz karışacağını düşünüyorum. Bakalım neler olacak.
Mart 2014

Ümit KarKitaplar konu başlığını takip etmeye başladı.

Kitaplar

Kitap, bir kenarından birleştirilerek dışına kapak takılmış yani ciltlenmiş, (kâğıt, parşömen vb. malzemeden üretilmiş) üzeri baskılı sayfal...

Mart 2014

Ümit KarMobil Uygulamalar konu başlığını takip etmeye başladı.

Mobil Uygulamalar

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Mart 2014

Ümit KarVaroluş Hakkında konu başlığını takip etmeye başladı.

Varoluş Hakkında

Düşünmekle başlıyor her şey...

Mart 2014

Ümit Kar bir yanıt verdi.

Şu an yapılmamış bir mobil uygulama var aklımda. Fazla da kullanılabilir olacağını düşünüyorum. Bunu nasıl hayata geçirebilirim?

Çok kapsamlı bir uygulamaysa ve zaman sorunu varsa kendi açından, mobil yazılım geliştiren firmalara başvuracaksın. Eğer böyle bir sıkıntın yok ise hangi os tabanı düşünüyorsan onu sıfırdan başlayarak öğren ve kendin yap. Tabi daha önce bir yazılım ve algoritma geçmişin varsa... Yoksa vazgeçebilirsin.
Mart 2014

Ümit KarPsikoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Psikoloji

Psikoloji insan ve hayvan davranışlarını ve bu davranışlarla ilintili psikolojik, sosyal ve biyolojik süreçleri inceleyen bir alandır.

Mart 2014

Ümit KarFilmler konu başlığını takip etmeye başladı.

Filmler

Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir. Fi...

Mart 2014

Ümit KarWeb Siteleri konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Siteleri

Web Siteleri

Daha Fazla